1 Ocak 2018 Bankalar Açık mı?

Her yeni yıl gelişinde bildiğiniz üzere eğer 1 Ocak hafta sonu Cumartesi ya da Pazar gününe denk geldiyse zaten doğal olarak tüm resmi daireler gibi bankalar da kapalı olacağını biliriz. Ancak hafta içi 1 Ocak ise ,”o gün bankalar açık mı? , resmi tatil mi? , Noter ya da PTT açık mı? ” gibi sorular sorarız. Bu yıl 31 Aralık sonrası gün yani 1 Ocak 2018 günü Pazartesi’ye denk geldiği için sorunun yanıtlanmasına gerek duyuyoruz. Bilindiği üzere diğer resmi tatil ve bayram sürelerinde olduğu gibi miladi yılbaşından sonraki gün yani 1 Ocak  günü resmi tatil uygulanacaktır. Dolayısıyla yılın ilk günü bankalar kapalı olacağından herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Bankacılık işlemi yaptırması gereken herkesin , ister kredi, ,ister kredi kartı , ister sınav ödemesi gibi ödeme yapması gereken , havale Eft gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi beklentisinde olanlar mutlaka önlemini alıp bu yıl için en geç 29 Aralık Cuma günü tüm talimatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yıl sonu yoğunluğu ve Eft- Havale işlemlerinde yaşanabilecek gecikmeler de hesaba katılarak en azından cuma günü öğleden önce tüm bankacılık işlemlerinizi bitirmeye çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Peki Okullar , PTT , Resmi daireler 1 Ocak 2018’de açık mı? :

Bankalar ile birlikte tüm kamu kurumları , resmi daireler, PTT ve  okullar gibi kurumlar da 1 Ocak 2018 günü resmi tatil olduğundan açık olmayacaktır. Bankalar dışında resmi dairelerde , PTT , Noter , Tapu müdürlüğü gibi kurumlarda işlemlerini yaptırmak isteyenler de bir sonraki günü beklemek zorunda kalacaktır.

Kısacası tüm resmi daireler ve bankalar 1 Ocak 2018 Pazartesi günü resmi tatil nedeniyle kapalı olacağından siz işinizi o güne bırakmayın. İyi tatiller.Bir önceki yazımız olan Banka Hesabı Tavsiyesi başlıklı makalemizde banka hesap tavsiyesi ve ücret almayan bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git