17 Nisan Bankalar Açık mı?

Her özel gün sonrası bankalar açık mı? gibi sorular sorulur ve  seçim sonrası bankalar açık mı? diye soranlar da olacaktır. özellikle okulların tatil olması durumu ile diğer kamu kuurmlarının tatil olabileceğinin ilişkilendirilmesi sonucunda 17 Nisan’da Bankalar açık mı? sorusu da akıllara gelebilir.

Bilindiği üzere 16 Nisan günü hepimizi yakından ilgilendiren bir referandum için sandık başına gidip oylarımızı kullanacağız. Tabii ki oy kullanma işlemi için birçok kamu binası kullanılacak. Bu kamu binaları da eğitim kurumları yani okullar olacak. Bu yüzden her seçim sonrası olduğu gibi “17 Nisan 2017 günü okullar tatil ” olacaktır. Çünki bir gün öncesi geç saatlere kadar seçim ,sayım vb. işlemler okullarda yapılacağından okullaeın eğitim öğretime hazırlanması , temizlenmesi için zamana ihtayaç duyulacaktır.

Ancak 17 Nisan 2017 pazartesi günü diğer kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte tüm bankalar açık olacak, havale, eft vb. tüm bankacılık işlemleri de rahatlıkla yapılabilecektir.Bir önceki yazımız olan İş Bankası Müşteri Numarası öğrenme başlıklı makalemizde İş Bankası Müşteri Numarası ve Müşteri Numarası öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git