19 Mayıs Bankalar Açık mı ?

19 Mayıs 2017 günü bildiğiniz gibi Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor bayramı. Milli bayramlarımızdan biri olan 19 mayıs günü bankalar açık olmayacaktır. Resmi tatil günlerinde bankalar, noterler , okullar ve resmi daireler kapalı bulundurulur.  Bankalar da 19 mayıs günü resmi tatil nedeniyle kapalı olacağından eğer havale , eft yüklü para çekme ve yatırma işlemleriniz varsa, kısacası bankalar açık iken gerçekleştirmeniz gereken bir işlem varsa bunu 18 mayıs çarşamba günü yapmalısınız. Gecikmesinde sorun olacak işlemler için en azından eft türü işlemler için 18 mayısta hareket etmelisiniz.

19 Mayıs cuma günü bankalar kapalı olacağından ve arkasından 2 gün hafta sonu tatili geleceğinden tedbirli olmanız gerekli.  Çünki 19 mayıs resmi tatili 1 gün sürecek ve ancak 22 mayıs 2017 günü tüm bankalar, noterler ve tüm resmi daireler açık olacaktır.

Dediğimiz gibi 19 mayıs cuma günü bankalar ve noter gibi resmi kurumlar tatil olacak, ardından 2 günlük hafta sonu tatili başlayacaktır. İyi bayramlar dileriz.Bir önceki yazımız olan ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git