28 Ekim Bankalar Açık mı?

Bildiğiniz üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim 2016 Cumartesi günü tüm yurdumuzda coşkuyla kutlanacak. Her yıl farklı bir güne rastlasa da biz genellikle Resmi Bayram ve tatil günlerinin bir gün öncesi ve bir gün sonrasında bankaların ve resmi kurumların açık ya da kapalı olduğunu, öğleye kadar mı yoksa tüm gün mü tatil olduğunu merak ederiz.Mesela 28 Ekim günü bankalar açık mı? , 28 Ekim tatil mi ? yoksa yarım gün mü? sorusu şimdiden soruluyor. Çünki zaman hepimiz için önemli.

29 Ekim günü hem resmi tatil olduğu için hem de Cumartesi gününe rastladığı için Bankalar kapalı olacak . Ancak Bankalar bir gün öncesi 28 Ekim Cuma günü yarım gün açık olacak ve her tür işleminizi rahatlıkla o gün içinde (28 Ekim Cuma günü) öğleye kadar yaptırabileceksiniz.

Sizler yinede bugün bankalarda yarım gün mesai olacağını düşünerek havale,eft gibi tüm bankacılık işlemlerinizi mümkünse bugüne bırakmamalı, mecbur iseniz öğlen saat 13:00 e kadar bankacılık işlemlerinizi bitirmeniz gerekiyor.Kısacası 28 Ekim Bankalar açık mı ?  ya da 28 Ekim tatil mi ? sorunuzun cevabı sadece öğleye kadar açık, öğleden sonra resmi tatil başlayacaktır.Bir önceki yazımız olan İpotekli Ev Nasıl Satılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git