4440444

444 0 444 nerenin numarası , ya da kimin numarası? Beni 4440444 numarasından aradılar , bunlar dolandırıcı mı? Eğer sizi bu numara aradıysa telaşlanmanıza gerek yok.Yapı Kredi Bankasının müşterileriyle iletişim sağladığı servis numarasıdır. Bu numara ile banka müştegrilerine yönelik kampanya bilgilerini , kredi kartı kampanyalarını , krediler ile ilgili bilgilerndirmelerini yapmakta.ç Müştegri temsilcileri de müşterileri ile görüşmek için bu numarayı kullanmakta.

Yapı Kredi Bankasının web sitesinde de bankanın resmi iletişim numarası olarak adres gösteriliyor. Örneğin Bnakanın web güvenliği ile ilgili uyarılar bölümünde bile Mesela Yapı Kredi Akıllı Şifre Bölümünde: Sahte web sayfalarında bu alanlarda standart bilgiler olacak ve sizi tanıtan bilgileri göremeyeceksiniz. Kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi yazdıktan sonra ulaşacağınız akıllı şifre giriş alanında size aşt bu bilgileri görmüyorsanız, akıllı şifrenizi kesinlikle girmemeniz ve vakit kaybetmeden 4440444 ’ten bize ulaşmanız, yaşayabileceğiniz risklerin önlenmesi açısından çok önemlidir.” ibaresi yer almaktadır.

Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesini kullanıyorsanız da yine bu numara size gerekli olabilir. Şöyle ki:

Yapı Kredi Bankası İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra açılan ana ekranda kırmızı ile gösterilen alan sizin şifreniz kullanılarak yapılan en son başarılı girişinizi ve en son başarısız giriş denemesini göstermektedir. Bu bilgi ile kendinize ait olmayan girişlerin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kısacası birileri sizin yerinize sisteme girmeye çalıştıysa bu bölümden bunu kolaylıkla görebilirsiniz. Bu bölümde Eğer size ait olmayan giriş veya giriş denemesi görüyorsanız, zaman geçirmeden  Yapı Kredi Bankasına ulaşıp gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını talep edebilirsiniz. Yani bu numara bankanın güvenlik ile ilgili ihbarları için de kullanılmaktadır.

Anlatılanlar yanında Bu numara Yapı KrediBankası’na ait  Sesli yanıt sistemi numarası olup aynı zamanda Yenilenen sesli yanıt sisteminden daha hızlı ve özellikli hizmet alabilmek için, dilediğiniz bir cep telefonunu “Beni Tanı” numarası olarak bu numarasına tanımlayabilirsiniz. “Beni Tanı” numarası olarak kaydettiğiniz cep telefonundan 0850 222 0 444 ’ü aradığınızda; kendinizi tanıtmanıza gerek kalmadan sizi tanır ve işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bu serviste En çok kullandığınız menüleri seçerek Kişisel Sesli Yanıt Sistemi’ne tanımlayabilir, “Beni Tanı” numarası olarak kaydettiğiniz cep telefonundan 444 0 444 ya da 0850 222 0 444’ü aradığınızda tüm Sesli Yanıt Sistemi menülerini dinlemenize gerek kalmadan işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu numarayı Türkiye’nin her yerinden alan kodu olmadan doğrudan arayabileceğinizi de hatırlatmakta yarar var tabii.Bir önceki yazımız olan CEP TELEFONU İÇİN KREDİ başlıklı makalemizde telefon kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git