48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

21 Eylül 2016 sonrası hemen herkes kredi yapılandırma işlemi ne zaman olacak , yapılandırmada kredi faizleri ne kadar olacak ve en önemlisi yapılandırma kredisi kampanyaları kısa sürede başlayacak mı? gibi soruları sormaya başladı. Yine en çok merak edilenlerden birisi de 48 ay vadeli kredi veren bankalar hangileridir? sorusudur.

Aslında sizin de bildiğiniz gibi kredi yapılandırma işlemleri ile halk arasında en çok dillendirilen 48 ay vadeli ve 72 ay vadeli yapılandırma kredisi için süreç resmi olarak başladı. Buraya kadar her şey normal ancak 48 ay vadeli kredi veren bankalar sorusu hala kesin cevap bulamadı. Nedeni ise yapılandırma kredilerinde faiz oranlarının bankalara bırakılması , henüz bankalar tarafından da kesin olarak karar verilerek 48 ay ve 72 ay vadeli yapılandırma kredisi faiz oranlarının belirlenmemiş olmasıdır.

Her ne kadar örneğin Ziraat Bankası yapılandırma kredisi faiz oranı 1,45- 1,55 aralığında beklentisinde olsak ve üç aşağı beş yukarı diğer bankaların da hemen hemen yakın faiz oranları ile yapılandırma kredisi vereceğini düşünsek de, önümüze sunulmuş net bir yapılandırma kredi kampanyası olmayınca sizlere de yanlış bilgi vermek istemiyoruz.
Sadece daha önceden de kullanıcılarına 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankaları listeleyecek olursak:
Garanti Bankası ,Yapı Kredi ,Finansbank ,Ziraat bankası, Odeabank, Vakıfbank gibi bankaları sayabiliriz.
Ancak elbette Bankaların diğer kredi kampanyaları hakkında detaylı bilgiyi isterseniz bankaların kendi internet siteleri üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda yazdıklarımız her ne kadar ödenmemiş kredi borçlarının yapılandırılması ile ilgili olsa da, aynı şekilde sözkonusu yapılandırma yasası gereği bankaların kredi kartı borçlarını da yapılandırması gerekmekte. Henüz bankalar kredi kartı borcu yapılandırma iel ilgili faiz oranlarını belirlemediği gibi , kredi kartı borcu yapılandırmak için bankalara uğrayanlara da olumlu cevaplar vermedikleri de bilinen bir gerçek.

Tabii ki bu durumun geçici olmasını ve bankaların zor durumda olan kullanıcılarının hem kredi borçlarını yeniden yapılandırma , hem de kredi kartı borçlarını yeniden yapılandırma işlemlerine bir an önce başlayıp mağduriyetlere son vermelerini diliyoruz.
Biz de kampanyaları başlayıp netleşince 48 ay vadeli kredi veren bankalar konusunda güncel listemizi yayınlamaya devam edeceğiz.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler başlıklı makalemizde kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git