Adıma Kredi Çekilmiş Mi?

Maalesef zaman zaman haberlerde duyduğumuz ya da çevremizde olan bazı olumsuzlukalar nedeniyle kendimize bu soruları sormak zorunda kalıyoruz. Örneğin Adıma kredi çekildi mi? Birileri benim adıma kredi çekerse ne olur? ya da başkası benim adıma kredi çektiyse ben nereden kontrol ederim?Benden habersiz Adıma Kredi Çekilmiş Mi? Biz bunu tesbit etmek için ne yapabiliriz?

Bu ve bunun gibi birçok soruyu pek çok kişi sorunca elbette bu işin başındakiler de tüm müşterilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermek ve bu işe bir çözüm bulmak zorunda oldukları için bir çözüm üretmişler.Örneğin herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız kredi başvurusu yapıyormuş gibi sitenin o bölümünden kredi risk dökümünüzü küçük bir ücret karşılığı görebilirsiniz. Kredi riski ya da kredi notu sorgulaması sırasında , sizin adınıza kullanılmış krediler görüneceğinden siz de Adıma Kredi Çekilmiş Mi? sorunuza cevabı bu şekilde alabilirsiniz.İnternet şubelerinden risk değerlendirme raporu almak suretiyle zaman zaman kredi risklerini kontrol etmekte fayda var.Hatta bu sayede daha önce kullandığınız ama ödemeyi unuttuğunuz küçük bir meblağ da olsa eski kredi borcunuzu da görüp , ödeme işlemini yapabilirsiniz.

Adınıza kredi çekilip çekilmediğini öğrenmenin bir diğer yolu  internet üzerinden değil , herhangi bir bankanın şubesine giderek kredi başvurusu için gittiğinizi ve KKB bilgilerinizi öğrenmek istediğinizi söyleyin.KKB yani Kredi Kayıt Bürosu Türkiyede Kredi Risk Yönetiminde Katma Değerli Ürün ve Hizmetler sloganıyla hizmet veriyor. Kısacası Adıma Kredi Çekilmiş Mi? sorunuzun en net cevabını ,tüm kredi notlarınızı, kredi risk raporunuzu kısacası sizin kredi kullanmanızda bankaların kullandıkları tüm bilgilerinize KKB aracılığıyla ulaşabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git