Akbank Arsa Kredisi

Arsa fiyatlarının her geçen gün arttığı biliniyor. Özellikle kentleşmenin artması ve yerleşim bölgelerinin genişlemesi konut yapmak için arsa ihtiyacı doğuruyor. Herhangi bir yerde arsanız olduğunda bu sizin ve sevdiklerinizin geleceğinin garanti altında olmasını sağlayabilir. Arsanız üzerine yapılan bir binanın gelirleri bile çalışmaya gerek duymadan iyi bir maddi durumla yaşamanıza yardımcı olabilir.

Ancak fiyatlar her geçen gün arttığı için birikmiş paranız varsa bile iyi bir arsa satın almaya yetmeyecektir. Bu yüzden kredi olanaklarından yararlanma seçeneğini göz önüne almalısınız. Türkiye’nin en köklü ve yenilikçi bankaları arasında yer alan Akbank, oldukça uygun taksit seçenekleriyle arsa kredisi olanağı sağlıyor. En yakın Akbank şubesine başvurarak krediler hakkında bilgilendirme alabilirsiniz.

Birçok kişiyi arsa sahibi yapan Akbank arsa kredisi oldukça kolay geri ödeme seçeneklerine sahip. Birikmiş bir paranız varsa üzerine Akbank tarafından sağlanan krediyi ekleyerek istediğiniz arsayı satın alabilirsiniz. Akbank internet şubesinden veya mobil uygulamadan da 7/24 başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığı takdirde para hesabınıza aktarılacak ve şubeye gitmenize gerek kalmayacaktır.

Akbank tarafından sağlanan arsa kredisine başvurabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Başvuru yapmadan önce Findeks yardımıyla ulusal veritabanındaki kredi notunuzu öğrenmeniz faydalı olacaktır. Bu notu çeşitli yöntemlerle yükseltmek mümkün. Ödenmemiş kredi kartı taksitiniz bulunuyorsa bu kredi başvurunuz değerlendirilirken bir dezavantaj olarak görülebilir, bu yüzden başvuru yaparken herhangi bir banka borcunuz olmadığından emin olmalısınız.

Kredi başvurusu yapmadan önce satın alacağınız arsayı belirlemeniz gerekiyor. Çünkü kredi tutarı arsa değerinin %50’si kadar sağlanıyor. Arsanın fiyatını öğrendikten sonra bankaya başvurabilir ve fiyatın yarısı oranında kredi alabilirsiniz. Akbank arsa kredisi olanaklarından yararlanmadan önce satın almak istediğiniz arsanın krediye açık olduğundan emin olmalısınız.

Eğer sahibi olduğunuz bir konut varsa Akbank tarafından sağlanan arsa kredisinden yararlanmanız daha faydalı olacaktır. Konutunuzu teminat olarak göstererek krediye başvurabilirsiniz. Kredi uygun oranlarla yüksek vadelere bölündüğü için, ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınız takdirde teminat gösterdiğiniz konutun tehlikeye girmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Kredi hizmeti oldukça kolay geri ödeme seçenekleriyle sağlanmaktadır.Bir önceki yazımız olan ilksan ikraz Kredisi Başvuru Formu başlıklı makalemizde ilksan başvuru formu, ilksan formu ve ilksan ikraz başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git