Akbank KOBİ’ler İçin Google Premier Partners İle Anlaştı

KOBİ’lerin büyümelerini desteklemek ve yeni iş fırsatları sunmak amacı ile Akbank Google Premier Partners anlaşması ile KOBİ’lerin dijitalleşme sürecini hızlandırmaya başladı. Yapılan bu iş birliği ile e-ticaret sitesi yara kurumsal web sitesi kurmak, sosyal medya içerikleri oluşturmakla Google Adwords reklam hizmetleri gibi kapsamlı sanal dünya seçenekleri Akbank KOBİ müşterilerine sunuluyor.

Akbank’tan KOBİ’lere Sanal Destek

Akbank Direkt Bankacılık sorumlusu olan Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş yaptığı açıklamalarda değişen pazar koşulları içerisinde KOBİ’lerin rekabet güçlerini koruyabilmeleri için dijitalleşmenin önemini anlattı. Ayrıca KOBİ’ler sadece finansal olarak değil pazarlama stratejileri ve reklam yönetimi konusunda da desteklenmesi gerektiğini belirtti. Ulutaş’ın yaptığı diğer açıklamalar ise şu şekilde;

  • Kampanya kapsamında Akbank’ın KOBİ’lere dijital danışmanlık yaparak verdiği finansın daha doğru kullanılmasını sağlamak amaçlanıyor. Artık Pazar koşullarının sanal dünya üzerinde ağırlık göstermesi üzerinde KOBİ’lerin daha fazla kişilere ulaşmaları için sanal ortamdaki tecrübesizliklerini Google Premier Partners ile aşılması sağlandığı belirtiliyor.
  • Kurumsal web sitesi yada e- ticaret sitesi kurulumu konusunda destek sunan Akbank KOBİ müşterilerine tüm Türkiye’ye satış yapma imkanı sunuyor. Diğer yandan ise Google Adwords reklam yönetimi ile işletmelerin sanal dünya üzerinden binlerce potansiyel müşteriye ulaşması için profesyonel reklam desteği sunuluyor.
  • Sadece reklam yönetimi ile kısıtlı değil kurumsal web sitesi yada e-ticaret sitesi kurulumu ve yönetimi konusunda da KOBİ’lerin yanında olan Akbank bu süreci hızlandırmak için Google Premier Partners ile anlaştığını söyledi. Bu doğrultuda hazırlanan ekip ile bankaya finansman sağlamak için gelen KOBİ girişimcisi bankadan çıktığında hem finansmanı sağlamış oluyor hem de sanal dünyada boy göstermiş ve satışa başlamış oluyor.

TÜSİAD Raporuna Göre KOBİ’lerin Dijital Pazar Etkinliği

Türkiye’de bulunan internet penetrasyonunun KOBİ’ler için büyük potansiyel taşıdığını belirten TÜSİAD raporu Akbank tarafından sunulan bu hizmetin KOBİ’lerin büyüme hızını artıracağını söylüyor. TÜSİAD 2017 yılı e-ticaret raporuna göre KOBİ’lerin e-ticarette kendilerini geliştirmeleri için ülkemizde büyük potansiyel bulunuyor. E-ticaret hacminin dünya ortalamasının gerisinde olması ve 46 milyon internet kullanıcısının %58’inin sanal alışveriş yaptığı ele alınarak KOBİ’ler için bu durum bir fırsata dönüştüğü görülüyor.Bir önceki yazımız olan Borsa Tüm Zamanların Rekorunu Kırmayı Başardı başlıklı makalemizde BİST 100 Endeksi ve FED hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git