AKBANK KONUT KREDİSİ

Bankacılık sektörü giderek gelişmeye başladı. Ve her banka kendini daha da fazla geliştirerek müşterilerine daha iyisini sunma adına çalışmalar yapmaktadır. Bunlar arasında Akbank konut kredisi kira öder gibi ödeme kolaylıkları ile konut sahibi olma imkânı vermektedir. Genel olarak bakıldığında 100 bin TL için 120 ay vadeli bir kredi kullanımında 1,25 faiz oranı bulunacak ve aylık taksit tutarı 1613 TL olacaktır. Bankanın sunduğu farklı ödeme kolaylıkları bulunmaktadır. Bunlardan biri olarak Sabit faizli konut kredisi gösterilebilir. Sabit faizli bu konut kredisinde eşit taksitler bulunmakta ve aylık ödemeler asla değişmemektedir. Piyasalarda oluşan faiz dalgalanmaları bu alanda etki oluşturmuyor, aylık sabit geliri bulunan çalışanlar için uygun bir ödeme seçeneğidir.

Bu seçeneğin dışında indirimli mortgage çeşidi de oldukça avantajlı olmaktadır. Bu ödeme planında kredi faiz ödemelerinizin bir kısmını ilk taksitlerde ödeyerek genel anlamda kredi faiz oranını düşürebilirsiniz. Hem aylık taksit tutarınız düşer hem de faiz oranınıza kendi istediğiniz oranlarda sahip olabilirsiniz. Bu kredi seçeneğinde peşin faiz oranı toplam kredi tutarının yüzde biri ve beşi arasında olacaktır. Aylık ödemeler bu kredi türünde de değişmeyecektir. Akbank konut kredisi başlığı altında çok önemli bir seçenekte bulunmaktadır. Bunlardan biri de kentsel dönüşüm kredisi olacaktır. Bu alanda hak sahiplerine ilgili bakanlıklardan yapılan desteklerle bankalar 18 ay boyunca 600 TL kira desteği yapacaktır. Konut için ise faiz yardımı alabilirler. Yıllık yüzde 4 veya 3 oranında farklı vade seçimlerinde değişmek üzere faiz desteği de verilmektedir.

Peşinatı olmayanlar içinde peşinatsız konut kredisi sunan Akbank, sabit faiz oranlarında ekspertiz bedelinin tamamını kredilendirebilme yapmaktadır. Bu seçenekle birikim yapmak için beklemeye gerek kalmıyor. Akbank konut kredisinde ara ödemeli konut kredisi seçenekleri de bulunmaktadır. Bazı bireylerin dönemsel olarak ek geliri artabilir ve bu bireyler için bu kredi seçeneğinde ara ödemeler yaparak kredi taksit tutarını düşürme imkanı elde edebilirsiniz. Bunların yanında yeni evim, dönemsel ödemeli, balon ödemeli, artan ödemeli konut kredisi seçenekleri de Akbank müşterilerine sunulmaktadır.



Bir önceki yazımız olan AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git