Akbank Mevduat Hesabı

 

Mevduat hesapları vadeli ve vadesiz olarak değişmektedir. Tabi bu hesabın daha pek çok seçeneği de mevcuttur. Vadeli Akbank mevduat hesabı sayesinde kazancınızı faiz ve piyasa değişikliklerinden herhangi bir şekilde etkilenmeyen katlayabilirsiniz. Bu hesabın sağladığı avantajlar da önemli detaylardan biridir. Türk Lirası vadeli mevduat hesabı, vadenizi sizlerin ihtiyacına göre 7 günden 400 güne kadar belirleyebilme imkanı sunmaktadır. Sizlerin tarafından aksi bir durum belirtilmediği müddetçe vade sonlarında aynı güncel liste vade ve faiz oranları ile otomatik bir şekilde yenilenmektedir. İşleyen faizleri de vadesiz hesabınıza aktararak kendi istekleriniz doğrultusunda kullanabilme imkanı banka müşterilerine sunulmaktadır.

Peki, vadeli mevduat hesabı kullanıldığı takdirde ne gibi özellikler sizlere sunulacaktır? Öncelikle sabit getirili olduğu için vade sonuna dek piyasa genelinde yer alan faiz hareketlerinden etkilenmeyecektir. 1, 3, 6 ve 12 ay vadeli olan hesapların yanında da 400 güne dek istediğiniz gün sayıları ile vadeli mevduat hesabı açtırma imkanı sunulmaktadır. Akbank mevduat hesabınızı bütün Akbank şubelerinden ya da Akbank direkt internet üzerinden açtırma alternatifi de sağlanmaktadır. Ayrıca hesap açma alt limiti de yalnızca 1000 TL olarak belirlenmiştir. Hesap hareketlerinizi Akbank direkt internet üzerinden takip etmeniz de mümkün durumdadır. Vadelere göre de stopaj oranlarının değişiklik göstereceğini belirtmek gerekir. Uzun vadeli mevduat hesabı açtırarak stopaj avantajlarından faydalanabilirsiniz. Örnek olarak 6 aya kadar yani 6 ay dahil, %15 stopaj oranı uygulanır. 1 yıla kadar ve 1 yıl dahil %12 stopaj oranı ve 1 yıldan uzun vadelerde %10 stopaj oranı uygulanmaktadır.

Vadesiz mevduat TL hesabı sayesinde işlemleriniz daha kolaylaşacaktır. Akbank mevduat hesabının kapsamında vadesiz hesap tercih ederseniz belirli avantajlar da sunulmaktadır. Kredi kartlarınız ve faturalarınız için otomatik ödeme talimatları, aidat ve kira gibi ödemeleriniz için düzenli ödeme talimatları vermeniz mümkündür. Akbank ATM’lerinden 24 saat süresince nakit para çekebilirsiniz. Alışverişlerinizde Akbank kartınızı kullanıp vadesiz hesabınızdan da nakit taşımanıza gerek duymadan ödeme yapabilirsiniz. Kısacası Akbank tarafından sunulan mevduat hesapları sayesinde artık tüm bankacılık işlemleri daha kolay ve daha pratik gerçekleşir.Etiketler:

Sayfa başına git