Akbank Taşıt Kredisi

Günümüzdeki hayat pahalılığı insanların çalışarak bir şeyler yapmasına izin vermemektedir. Hayat pahalılığının yanı sıra işsizlik ve ekonomik sorunlar gibi nedenlerden dolayı herhangi ihtiyaç karşısında bankaların yolu tutulmaktadır. Araç almak isteyen kişiler için geçerli olan taşıt kredisi de bu kredi türlerinden biri olmaktadır. Akbank taşıt kredisi, banka yolu ile taşıt sahibi olmak isteyen tüketiciler için kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu kredi araç kredisi, oto kredisi veya araba kredisi olarak ta farklı isimlendirmeleri mevcut olmaktadır. 0 km araçlarda ve ikinci el araçlarda da 5 yaşına kadar kredi verilebilmektedir. Her kredi türünde olduğu gibi bu kredi de taksit, faiz ve vade oranları bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Aracın kaskonun kredi alınan bankadan yapılması durumunda faiz oranlarında ve masraf tutarlarında da belli indirimler söz konusu olmaktadır.

Ülkemizde artık özellikle anakentlerde yaşayan insanlar için araç bir lüks olmaktan öte bir ihtiyaç halini almaktadır. Trafik her ne kadar çözülemez olsa da insanların işleri daha kolay halledilmekte bir yerden başka bir yere kolaylıkla gidilebilmektedir. Bankaların uyguladıkları araç kredilerinde ise 0 km veya ikinci el araçlarda olsun vade maksimum 60 ay olmaktadır. Farkı ise 0 km araçlarda ara. Kefil alınır iken kefil istenmez iken ikinci el araçlarda ayrıca kefil de istenmektedir. Akbank taşıt kredisi de bu şartları dikkate almaktadır. Kredilerde aracın toplam tutarının %70 veya %80’ine kredi verilmekte kalan kısmı peşinat kapsamında araç sahibi tarafından ödenmektedir.

Gelişmiş teknoloji ile her bankanın koşullarını takip etmek mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra teknoloji, banka şubesine gitmeye gerek bırakmadan çevrimiçi olarak başvurmayı da kolaylaştırmaktadır. Akbank taşıt kredisi almak için bazı şartlar ve bankanın aradığı kıstaslara uymakgerekmektedir. Bu ölçütlerden bazısı şu şekildedir: 18 yaşını doldurmuş olmak ilk şartlardan olmakta ayrıca kişinin kredi konusunda risk taşımaması gerekmektedir. Bankaya kredi veya kredi kart borcunun olması veya ödemelerin düzensiz şekilde ilerlemesi kredi alımını da tehlikeye sokmaktadır. Kişi, gelirini belgelemek durumundadır. Araç alan gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yapılmaktadır.

 

 

 

 Bir önceki yazımız olan AKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI başlıklı makalemizde KREDİ FAİZ ORANLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git