Arsa Kredisi

Bir birikime sahip olan ve bu birikimini arsa alarak değerlendirmek isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple de bankaların sunmuş olduğu arsa kredileri, kişiler tarafından yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Ülkemizde çok sayıda banka bulunmakta olup birbirinden farklı özelliklere sahip olan kredileri müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Bu hizmetler arasında yer alan arsa kredisi ise, kişilerin bütün istek ve ihtiyaçlarını son derece başarılı bir şekilde karşılamaya devam etmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişiler bankaların sunduğu bu hizmetleri kapsamlı bir şekilde araştırmakta ve kendisine en uygun bankayı tercih etmektedir.

Hemen her banka tarafından sunulan arsa kredisi, bankalar arasında değişiklik gösterebilmektedir. Farklı faiz oranları ve vade sayıları içerisinde kişiler kendisine en uygun olan bankayı tercih etmektedir. Bu kredi imkânında kişilere bankalar tarafından genellikle 36 ay vade imkânı sunulmaktadır. Satın alınacak olan kredinin, bir uzman incelemesi tarafından belirlenen miktarının yaklaşık olarak yarısı kadar kredi çekilebilmektedir. Aynı zamanda bankalardan arsa kredisi alabilmek için, tercih edilen arazinin belediye sınırları içerisinde yer alması ve imar izninin bulunması gerekmektedir. Kişiler bankalar tarafından sunulan bu krediden faydalanmaları halinde ise, hayat boyu sigorta gibi hizmetlerden de otomatik olarak faydalanabilmektedirler. Gerekli olarak ek şartlar ve belgeler ise, bankalar arasında değişebilmektedir.

Kişilerin bu son derece avantajlı olan arsa kredilerine başvurabilmeleri için birçok seçenekleri bulunmaktadır. Eski zamanlarda sadece şube üzerinden gerçekleştirilen bu kredi başvurularında günümüzde artık SMS ya da internet gibi imkânlar da müşterilerin hizmetine sunulmaya devam etmektedir. Bu gibi kolay imkânlardan faydalanan kişilerin kredi başvuruları birkaç dakika içerisinde sonuçlanmakta ve kişilere yine aynı yollar ile gönderilmektedir. Böylelikle kişiler, kısa bir süre içerisinde hayalini kurduğu bu krediye kavuşabilme imkânına sahip olabilmektedir. Bankalar, her geçen gün hem başvuru yolları hem de bu kredi seçeneği üzerinde sürekli olarak çalışmakta ve müşterilerine sunduğu hizmetlerin kalitesini de orantılı bir şekilde arttırmaya devam etmektedir. Kişiler de kendilerine sunulan bu hizmetlerden dolayı son derece memnun kalmaktadır.Bir önceki yazımız olan Arsa İpoteği İle Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git