Bankadan İcralık Olanlar Kredi Alabilir Mi ?

 

   İcra kelimesi, bizi korkutan ve endişeye kapılmamızı sağlayan bir kelime şüphesiz. Ancak yaşam koşulları bizi bu duruma düşürebiliyor. İhtiyaçlarımız doğrultusunda çekmiş olduğumuz kredi borcunun ödeme planına uymadığımız veya kredi kartımızın ekstresini düzenli ödeyemediğimiz takdirde bankalarla icralık olmamız kaçınılmaz diyebiliriz. O yüzden konu hakkında ne kadar bilgiye sahip olursak, karşılaştığımız bu güç duruma da o kadar hakim olabiliriz. Bilgi şart diyoruz ve konu ile ilgili anlaşılır bir şekilde sizi aydınlatıyoruz. Bankadan icralık olanlar kredi alabilir mi sorusunun cevabı nedir diye soracak olursanız, detaylı bir şekilde yazımızda mevcut bulunmakta.

Günümüz ekonomisinde bankaların hemen hemen hepsi, ödemelerini günü gününe düzenli bir şekilde yapan müşterileri tercih etmektedirler. Ancak yine zorlu ekonomik şartlar karşısında ödeme planına uyamayan müşterilerin çoğu bankaların kötü yüzüyle tanışmak zorunda kalırlar. Bu durumda alacaklarını tahsil etmek isteyen bankalar, borcunu ödemeyen veya düzensiz bir ödeme tablosu gösteren kişilerle ilgili icra takibi başlatır. Kişi bir bankayla icralık oldu ise ve acilen kredi ihtiyacı içindeyse öncelikle yapması gereken icralık olduğu banka ile görüşmektir. Ödemeler konusunda artık hiç bir sorun yaşanmayacağına bankanızı ikna etmelisiniz, tabi bu resmi kayıtlar içinde bir garanti olarak görülmeli bankanız tarafından, zira sözel bir ikna yöntemi pek geçerli olmayacaktır. Zor olsa da yeni bir kredi başvurusu için bu bir başlangıç sayılabilir. Adım adım bankadan icralık olanlar kredi alabilir mi sorusunun cevabına doğru ilerliyoruz. İzlenebilecek bir diğer yol ise, yine icralık olduğunuz banka ile görüşüp, borcunuzu yeniden yapılandırmasını talep etmektir. Bu talebiniz sonucunda banka borcunuzu daha uzun vadelere bölecektir. Tabi ki bunun da bir bedeli olacaktır. Bu size banka tarafından uygulanan faiz oranının yükseltilmesi olarak dönecektir.

Gördüğünüz üzere bankadan icralık olanlar kredi alabilir mi sorusunun cevabı oldukça uzun ve izlenecek yollar biraz zahmetli. Son olarak izleyeceğiniz yol, kredi temini için bankaların şubelerine ya da, çağrı merkezlerine ulaşarak geçmiş dönemde yaşamış olduğunuz sorunları ve içinde bulunduğunuz mevcut durumunuzu detaylı bir şekilde açıklayarak kendinizi ifade etmek. Bu sayede banka şubesi, size uygun bir çözüm üretecektir.

  

  

 

 

 Bir önceki yazımız olan Akbank Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git