Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar

Banka borçlarını zamanında ödemek, maddi ve hukuki birtakım yaptırımlara maruz kalmamak için son derece önemlidir. Zamanında ödenmeyen kredi borçları uzun süre kredi, kredi kartı gibi imkânlardan yararlanmanızın önüne geçeceği gibi hakkınızda yurtdışına çıkış yasağı konulmasına bile sebep olabilir. Bu yüzden kredi borçlarınızı en kısa sürede ödemelisiniz.

Borçlarınızı başka bir bankadan alacağınız krediyle kapatmak da mümkün. Eğer belli bir süre borcunuzu ödeyemeyecek durumda olduğunuzu düşünüyor ve maddi olarak toparlanmak için zamana ihtiyaç duyuyorsanız borç transferi kredisi veren bankalar arasında araştırma yapabilirsiniz. Böylece herhangi bir bankadan almış olduğunuz borcu başka bir bankanın borcuyla kapatabilir ve borçlarınızı erteleyebilirsiniz.

Kredi borçlarınızı zamanında ödememek yalnızca kredi notunuzun düşmesine sebep olmayacaktır. Bu borçları daha sonra uzun vadede veya icra öncesi taksitlendirmelerde ödeseniz bile bankada kayıtlı olan kredi sicilinize işler. Herhangi bir işlem yaptırmak istediğinizde bu sicil önünüzde engel olacaktır. Bu yüzden bir bankaya olan borcunuzu başka bir bankadan transfer etmekten çekinmeyiniz.

Bireysel kredilerinizi, konut ve taşıt kredilerini, kurumsal amaçla çektiğiniz kredileri bu şekilde ödeyebilirsiniz. Durumu müşterisi olduğunuz bankayla paylaştığınızda sizin için bir transfer planı çıkarılacaktır. Birçok banka borç kapatmak için de kredi sağlamaktadır. Geçici bir ekonomik sıkıntı yüzünden mevcut borçlarınızı ödeyemez hâldeyseniz bu imkândan yararlanmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Hemen hemen bütün bankalar borç transferi kredisi veren bankalar arasındadır. Eğer borçlarınız kredi kartı limitinizden küçükse, kart limitiniz dâhilinde EFT yaparak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca bir vadeli mevduat hesabınız bulunuyorsa borçlarınızı bu hesap üzerinden de ödemeniz mümkündür. Böyle imkânlar sayesinde herhangi bir kredi başvurusu yapmadan, mevcut kredi olanaklarınızı kullanarak borçlarınızın üstesinden gelebilir ve kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Garanti Bankası, TEB, Akbank, Finansbank ve Denizbank borç transferi imkânı tanıyan bankalar arasındadır. Bu bankalardan herhangi birine başvurarak mevcut borcunuzu kapatmak için transfer kredisi alabilirsiniz. Transfer kredileri ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilmekte ve ödeme planı o şekilde yapılmaktadır. Ancak bir kredi borcu için başka bankaya borçlanmak en son çare olarak düşünülmelidir.Bir önceki yazımız olan Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git