Bütün İhtiyaçlarınızı Aldığınız Kredi İle Tamamlayın

Ev veya araba sahibi olmak, eğitim veya tatil ihtiyaçlarını karşılamak için başvurulan ihtiyaç kredisi, yapmak istediklerinize ertelemeden sahip olma fırsatı sağlar. Farklı bankaların farklı şartlarla sundukları kredi seçenekleri kişilerin yatırım yapmasını kolaylaştırır. HSBC ihtiyaç kredisi ile kısa vadede nakit ihtiyacınızı karşılar ve sıkıntılarınızdan kurtulma imkânı sunar. Taksitli alışverişlere gelen kanuni yasaklar sonrasında bankalar cep telefonu için bile ihtiyaç kredisi taleplerini değerlendirmektedir.

Nakit ihtiyacını karşılamak için verilen HSBC ihtiyaç kredisi sadece bireysel başvurular için geçerlidir. Ticari nitelikli işletmeler gerçek kişi olmadıkları için ihtiyaç kredisi seçeneğinden faydalanamazlar. Ticari gelirini gösteren bir iş yeri sahibi kendi adına bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Gelir durumu ve bankalarla çalışmalardaki düzenin etkilediği ihtiyaç kredisi başvuruları internet üzerinden, telefon bankacılığı ile en yakın şubeye gidilerek gerçekleştirilebilir. Her bankanın ihtiyaç kredisi başvurularında müşteriden farklı belge veya ilave evrak isteme ihtimali bulunmaktadır. 18 yaşını dolduruş kişiler ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirler. Pek çok bankada uygulama 20 yaş ve üzeri müşteriler için geçerlidir. Çalışanlar SSK’lı ve serbest meslek sahipleri de vergi levhaları ile başvuruda bulunabilirler. Kredi notunun büyük önem taşıdığı başvurularda bankalar genelinde kredi notu düşük olan müşterilere kredi verilmemektedir. İhtiyaç kredilerinde hane halkının gelirine bakılmaz. Bireysel bir ihtiyaç olarak değerlendirilen bu kredi türünde başvuru sahibinin geliri esas alınır. Resmi olarak beyan edilen gelirin %50’sinin altında kalacak ödeme taksitlerine karşılık gelen kredi tutarları genel olarak olumlu sonuçlanmaktadır. Ekonominin rahatlaması, gelişmesi ve ticaretin artmasında olumlu etkileri olan bireysel ihtiyaç kredileri akılda olmayan ürünlerin alınmasına bile fırsat yaratmaktadır.

İstenen kanaldan yapılacak başvurular ve evrak teslimi sonrasında yapacağınız basit sorgulama işlemleri ile sizde başvuru sonucunu takip edebilirsiniz. HSBC ihtiyaç kredisi işlemleri hızlı bir şekilde tamamlanır ve sonuç en kısa sürede müşteriye bildirilir. Müşterilerinin kredi geri ödeme vadelerinde zorlanmadan ödeme yapması için farklı seçeneklerle yardımlar sunan bankalar kredi seçeneklerini müşteri taleplerine göre belirleyebilir. Kredi başvurusuna olumlu cevap alan müşteriler hesaplarına bağlanan kredili mevduat limiti ile de günlük nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.Bir önceki yazımız olan Hibe Kredi Veren Kuruluşlar başlıklı makalemizde Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git