CREDİTWEST BANKASI

CREDİTWEST BANKASI

Türkiye ve KKTC’de kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren ve Türkiye’nin tanınmış kuyumculuk markası olan Altınbaş Holdinge ait bir bankasıdır. 1994 yılında kurulan bu banka özellikle yurt dışı para transferinde yaptığı hizmetlerden, uzun vadeli kredilerden ve düşük faiz oranlarıyla tanınmaktadır. Bankanın KKTC’de 14 şubesi bulunmaktadır. Creditwest bankası’nın Türkiye’de şubeleri yoktur. Kıbrıs Creditwest Bankası, değişik isimlerde verdiği bireysel ve ticari krediler ile müşterilerine hizmet vermektedir. Creditwest Bank Türkiye’de İş Bankası, ING Bank, Denizbank, Finansbank, Ekonomi Bankası, Şeker Bank ve Ak Bank ile yurtdışında ise İş Bankası Londra ve Ziraat Bankası Londra ile kurduğu muhabirlik ilişkileri sayesinde müşterilerin başta para transferleri, çek tahsilatları, akreditif ve yurtdışı garantiler olmak üzere her türlü dış bankacılık hizmetlerini yürütmektedir.

Creditwest Bankası Kredileri:

Creditwest Bankası’nın , müşterilerine sunmuş olduğu krediler arasında;

.Eğitim Kredisi: 12 aya kadar 0 faiz uygulamaktadır.

.Maaş Kredileri

a- Ekonomik Maaş Kredisi. 36 aya kadar 30.000 TL ‘ye kadar kredi imkânı vardır. Müşteriler dilerse, kredileri 3 ay erteleme hakkı vardır. Bu kredi de 1 kefil şartı aranmaktadır.

b- Esnek Maaş Kredisi: 144 aya kadar kredi kullanma imkanı vermektedir. Yine müşteri dilerse 3 ay ödemeleri erteleyebilir. Bu kredi sisteminde 75.000 TL’ye kadar 1, 75.000 TL üzeri kredilerde 2 kefil şartı vardır.

c- Artan Taksitli Maaş Kredisi: 120 aya kadar vade seçeneği vardır. Ödemeler 3 aya kadar ertelenebildiği gibi taksit miktarı düşük başlayıp her yıl %5 oranında artacaktır.

.Hazır Kredi: Beyaz eşya, mobilya, elektronik eşya, düğün ve sağlık harcamaları için düşünülmüş kredidir. 36 ay vade süresi bulunup, limit sınır yoktur.

.Meslektaş Kredisi: Tüm özel ve kamu banka çalışanlarının kullanabileceği kredi türüdür. Maaşın 25 katına kadar ve 60 ay vade hakkı tanınmaktadır.

.Credithome: Sabit veya değişken ödemeli konut kredi türüdür. 240 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.

.Autocredit: 120 aya kadar vade süresi ve aracın %100 bedelini karşılayan kredidir.

Crediwest bankasının, ticari kurumlara da kredi hizmetleri vermektedir. Bu krediler arasında;

.Süt Endeksli Kredi: Hayvan besleyicilerine tanınan kredidir.60 ay vade ve 100.000 TL’ye kredi kullandırmaktadır.

. Turizm Sektörüne Yönelik Kredi: Turizm sektöründe faaliyet gösteren kurumlara tanınan kredidir.

. İşimize Gelen Esnaf Kredisi: Küçük işletme ve esnaflara kullandırılan kredidir. Aylık %0 faiz ile 60 ay vade imkânı vardır.

Eco Credit: Creditwest Bankası tarafından Bireysel konut sahipleri, küçük, orta, büyük ölçekli firmalar ve enerji  sistemi kurulumu uygulanasında kullandırılan kredidir.Bir önceki yazımız olan İCRA BORCU İÇİN KREDİ ÇEKME başlıklı makalemizde icra borcu olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfa başına git