Denizbank Arsa Kredisi

Arsa satın alarak geleceğinizi garanti altına almanız mümkün. Üzerine imar yapılan bir arsa, sadece kira gelirleriyle hayatınızın geri kalanını herhangi bir ekonomik sıkıntı yaşamadan geçirmenizi sağlayabilir. Değerini asla kaybetmeyecek tek yatırım arsadır. Özellikle kentleşmenin arttığı ve yeni yerleşim alanlarının açıldığı bugünlerde bir arsa satın alarak birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Ancak yerleşim alanları genişledikçe arsaların değeri artıyor ve bu da fiyat oranlarında ciddi artışlara sebep oluyor. Bu yüzden yıllardır yapmış olduğunuz birikimin bir arsa almaya yetmemesi mümkün. Ancak durum umutsuz değil çünkü Denizbank arsa kredisi yanınızda. Yapmış olduğunuz birikimin üzerine Denizbank’tan aldığınız krediyi koyarak bir arsa satın alabilir ve yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Arsa kredisi olanaklarından yararlanmak için Denizbank müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer maaşınızı Denizbank üzerinden alıyorsanız veya bu bankada aktif bir yatırım hesabına sahipseniz kredi olanaklarından yararlanmanız daha kolay olacaktır. Böyle bir durumda banka şubesine başvurmadan, internet şubesinden veya mobil uygulamadan da başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz kısa süre içinde değerlendirilecek ve gerekli rakam hesabınıza aktarılacaktır.

Başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz de gerekiyor. Nitekim diğer kredi olanakları gibi arsa kredisinde de belli bir not aralığına sahip olmanız gerekmekte. Kredi notunuz ne kadar yüksekse başvurunuzun olumlu değerlendirme ihtimali de o kadar yüksektir. Bu yüzden Denizbank arsa kredisi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeli ve yükseltmek için faaliyet göstermelisiniz.

Denizbank tarafından sağlanan arsa kredisi oldukça uygun geri ödeme seçeneklerine sahip. Taksitler 360 aya kadar bölünebiliyor ve taksit oranlarına oldukça düşük miktarlarda faiz ekleniyor. Yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan ödeme yapabilirsiniz. %1000’de 5 oranında işleyen dosya masrafınızı da taksitler sona erdikten sonra geri alabilirsiniz.

Eğer bir konut sahibiyseniz Denizbank’ın arsa kredilerinden yararlanmanız daha kolay olacaktır. Sahip olduğunuz konutu teminat göstererek de kredi alabilirsiniz. Konutunuz bu süreçte ipotekli sayılacaktır. Taksitler oldukça düşük olduğu için, ödemelerinizde herhangi bir aksama olmadığında ne krediniz ne de konutunuz riske girmeyecektir. Arsa kredisi, satın almak istediğiniz arsanın ekspersiz bedelinin %50’si kadar sağlanmaktadır.Bir önceki yazımız olan Akbank Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git