Denizbank Nakit Avans Çekme

Bilindiği üzere günümüzde artık birçok bankacılık işlemi dijital ortamlarda yapılmaktadır. Fon transferleri, kredi kartı işlemleri ile parayı ya da banka şubelerini görmeye gerek kalmadan birçok işlem basit ve hızlı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Örneğin bir ‘’tık’’ kadar ötede olan internet bankacılığı artık en fazla kullanılan bankacılık çeşitlerinden birisidir.

Finansal sistemin teknoloji ile uyumlaştırılması ile beraber insanlar bugünkü birikimleri bir yana dursun gelecekteki tasarruflarını dahi harcayıp harcamama kararına bugünden varabilmektedirler. Finansal sektörün bu denli gelişmesine, hayata bunca kolaylık sağlamasına ve paraya erişim seçeneklerinde bireye bunca çeşitlilik sağlamasına rağmen bireyler zaman zaman nakit sıkıntı yaşamaktadırlar.

Bireylerin yaşamış olduğu bu sıkıntılara çözüm bulması gereken finansal aracılar, çareyi ihtiyaç kredilerinde ve nakit avans işlemlerinde bulmuşlardır. Nakit avanslar ve ihtiyaç kredileri arasında seçim yapması gereken banka müşterileri seçimlerini çoğunlukla ihtiyaç kredilerinden yana kullanmışlardır. 2008 yılında (bazı ihtiyaç kredilerden kaynaklanan) yaşanan ekonomik kriz sonrasında bankaların ihtiyaç kredilerine daha da temkinli yaklaşmak zorunda kalması ve nakit avanslarında oluşan talep boşluğunu yönetebilmek adına nakit avansların geri ödemesi konusunda birtakım değişiklikler yaparak ‘’taksitli nakit avans’’ ı geliştirmişlerdir. Sonucunda nakit avansa olan yönelim artsa da yine de banka müşterilerin önyargı ile yaklaştıkları bir konu olarak kalmıştır. Bu durumun birtakım sebepleri vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

Denizbank Nakit Avans Çekme işlemi ihtiyaç kredisi gibi yalnızca banka şubelerinde yapılmaz.

–  İhtiyaç kredilerinin faizlerinin nakit avanslarına oranla daha makul faiz oranlarına sahip olması,

– Nakit avanslarının günlük faize tabi olması,

– Nakit avanslarında belli bir oranda belirlenen kullanım ücretinin eklenmesidir.

Denizbank Nakit Avans Çekme esnasında internet bankacılığı, ATM’ler veya 444 0 800 numaralı DenizBank Çağrı Merkezi ile de bu hizmetten faydalanılabilir.

Nakit avans çekme işlemi ile kullanıcının avantajlı olduğu durumlar ise bankayla bire bir işlem yapılmadığından zaman kaybı olmaması, bir banka şubesi kullanılmadan kolaylıkla ve çok kısa bir sürede işlemlerin gerçekleştirilebilmesi, işlem gerçekleştirilme esnasında herhangi bir ücret ödenmemesi şeklinde sıralanabilir.Etiketler:

Sayfa başına git