DenizBank Vadeli Hesabı

Vadeli mevduat hem tüzel kiilerin hem de gerçek kişilerin istedikleri zaman kullanmk üzere ya da vade günü sonunda kullanmak üzere bankalara emanet ettikleri paralardır. Deniz Bank Vadeli Hesabı faiz oranları itibarı ile şu anda piyasada en iyi vadeli mevduat faiz oranını vermektedir. Mevduat hesabı vadeli mevduat hesabı ve vadesiz mevduat hesabı  olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Vadesiz mevduat hesapları yatırımcısı tarafından istenildiği anda çekililebilien ve istedikleri gibi kullanılablen bir hesap türüdür. Vadeli mevduat hesabı ise gelede 1 ay, 2 ay, 3 ay, 6 ay ya da bir yıl gibi vadeler için hesaplanmaktadır. Bu hesaplarda faiz getirisi olmaktadır.

Vadeli mevduat hesapları genellikle kısa vadeli olarak açılmak istenir. Çünkü Deniz Bank Vadeli Hesabı müşterileri her an parayı bir yatırım için kullanabilecekleri bir fırsat çıkabilir diye uzun vadeli mevduat hesaplarını pek tercih etmezler. Bu sebeple kısa ve daha yakın vadeleri tercih ederler buna bağlı olarak vade sonu getirileride az olmaktadır. Bu konudaki en ömeli özellik vadeli mevduata bağlamış olduğumuz paramızı vade gün gelmeden önce çekemiyoruz. Eğer oldu da çekti isek o döneme kadar kazanılan faiz getirisini kaybetmiş oluyoruz. Vadeli mevduat hesabı risk almayı sevmeyen müşterilerin tercih ettiği bir yatırım türüdür. Çünkü parayı yaatırmadan önce vade günü gediğinde ne kadar kazanç sağlayacakları bellidir.hiç bir şekilde belirsizlik ve risk yoktur.

Deniz Bank Vadeli Hesabı seçeneği ile değerlendirdiğiniz paranızdan % 15 stopaj vergisi kesilmektedir. Bu oranı tüm bankalara vade günü gelipte faiz tutarınız işlendiğinde kazanılan faiz içerisinde kesilmekte olup daha sonrasında devlete spotaj vergisi olarak ödenmektedir. Peki hiç düşündünüz bankalar nasıl oluyorda sizin yatırmış olduğunuz para için size faiz ödeyebilirlar. Çünkü tüm bankalar müşterilerinden mevduat hesapları aracılığı ile topladığı paraları çeşitli ve güvenilir yöntemler ile işletiyorlar. Bu sebeple aslında almış olduğunuz faizler bankaların işlettiği paradan kazandıkları karın  küçük bir komisyonu gibi düşünülmesi yanlış değildir. Eskiden yatırımcılar paralarını döviz  ya da altın alarak değerlendirmkete idi ancak günümüzde döviz kurları ve altının onsundaki karasız dalgalanmalar sebebi ile yatırımcı parasının değerini korumak için mevduat hesaplarına yönelmiştir.

.

 

 

 

 

 Etiketler:

Sayfa başına git