Dijital Deniz Kullanımı

Dijital Deniz Ne Demektir?

Bankacılık işlemlerinde kaliteyi epey bir artıran bankalar, şubesiz bankacılık sistemini geliştirerek, bir bankada gerçekleştirilecek bütün banka araçları ve bankacılık işlemlerini dijital ortamlarda hizmete sunarak kullanıcılarına hizmet vermeye başladılar. Bu şubesiz bankacılığa nihai örnek ise Denizbank’ın uygulaması olan dijital deniz’dir.

Dijital deniz, banka şubelerine uğramadan bankalarda gerçekleştirilecek olan kredi müracaatı, kredi kart müracaatı, vadeli, vadesiz, yatırım hesapları oluşturma, otomatik ödeme emirleri oluşturma, diğer bankalara ilişkin kredi kartlarını ödeme vb. Pek çok işlemi dijital ortamda yapma fırsatı sunmaktadır.

Dijital deniz yardımıyla müracaat edeceğiniz kredi müracaatları akabinde Denizbank personelleri kullanıcısını evinde ziyaret ederek istenilen imzaları ve evrakları alıp, aynı gün kredinizi hesabınıza aktarmaktadır. Dijital deniz’in başka bir hizmeti ise fastpay prosedürüdür. Akılı telefonlarına indirilen mobil cüzdan uygulama yardımıyla atm’lere 7/24 saat ücretsiz para yollanması, cep telefonlarına para aktarımları, web alışverişlerinde şifresiz alışveriş fırsatı temin etmektedir.

Yine fastpay prosedürüne ilave edeceğiniz diğer bankalara ilişkin kredi kart numaralarına kredi kart borç ödemesini herhangi bir ücret ödemeden yapabilirsiniz. Dijital deniz’in başka bir prosedürü ise twitter üstünden kredi müracaatıdır. Belge, kefil ve dosya harcamasının bulunmadığı kredi müracaatında T.C nüfus cüzdanı numarası cep telefonunu giriş yapmak şartıyla kredi isteğiniz alınmaktadır. Sosyal medya bankacılığı isminde olan sistemde kredi isteği kabul edilirse o gün süresince hesaba yatırılmaktadır.

Dijital deniz uygulamaları dâhilinde başka bir prosedür ise mobil bankacılık sistemidir. Akıllı telefonlara indirilen mobil bankacılık uygulaması yardımıyla havale, EFT prosedürleri gerçekleştirilirken altın, döviz, hisse senedi fonları satın alabilir, hesaplarını görüntüleyebilir, kredi kart borç ödeme ve müracaatında bulunulabilir.

Dijital deniz hizmeti ile bütün hesap varlıklarınızın son hesap hareketlerini bilgisayara indirilebilmekte ve herhangi bir ücret alınmamaktadır. Dijital deniz hizmeti ile saat 17.00’ye dek EFT gerçekleştirebilirsiniz. Saat 17.00’den sonra yapılan EFT emirleri bir sonraki çalışma günü yapılmaktadır.

Deniz dijital üstünden gerçekleştireceğiniz kredi müracaatlarında Denizbank kullanıcısı olmanız gerekmeksizin de hizmet sunulmaktadır. Denizbank kullanıcısıysanız cazip faiz miktarlarından faydalanabiliyorsunuz. Son olarak da dijital deniz hizmeti yalnızca gerçek şahıslara hizmet sunup, kurumsal kullanıcılara hizmet sunmamaktadır.Bir önceki yazımız olan Denizbank Fastpay Nedir ? Ne İşe Yarar ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git