En uygun Ev Kredisi Hangi Bankada

Ev alma herkesin hayalini kurduğu bir durumdur. Erken yaşta bir ev almak ve geleceğinize yatırım yapmak istemeniz oldukça güzel bir düşünce olsa da bu düşüncenizi gerçekleştirebilmek için çok fazla paranızın olması gereklidir. Fakat her insan bu parayı karşılayacak durumu bulunmamaktadır. Hal böyle olunca da ya ev almaktan vazgeçeceksiniz ya da bankalardan ev kredisi çekeceksiniz. En uygun ev kredisi hangi bankada? Şeklinde araştırma yapmaya başlayacaksınız. Bu durumda da ya bütün bankaları tek tek gezerek kredi kampanyalarını araştıracaksınız ya da internet üzerinden bankaların kredi ve faiz oranlarına bakacaksınız.

Şimdi sizler için en uygun ev kredisi veren bankaların araştırmasını yapacağız.

Öncelikle ev kredisi başvurusunda bulunmak için ne kadar kredi çekeceğinizi belirlemeniz gerekecektir. Çekilen miktar faiz oranını etkilemektedir. Miktar artıkça faiz oranı bazı bankalarda azalacağı gibi bazı bankalarda artmaktadır.

Faiz oranını etkileyen diğer bir etken ise vade sayısıdır. Vade sayılarının artması da faiz oranlarının artmasına sebebiyet vermektedir. Genel olarak bankalar 3 ay ve 36 ay arasında vade vermektedir. Bu vade sayıları arasında sizlerin ekonomik gelirlerinize göre seçim yapılarak ödemenizi gerçekleştirmeniz sağlanmaya çalışılmaktadır.

En uygun ev kredisi hangi bankada? Dersek şimdi bankaların faiz oranlarına ve vade imkânlarına bakalım:

Ziraat bankası: Ziraat bankası 70000 TL ye kadar ki ev kredinize ve diğer ihtiyaç kredinize 3 ay ile 36 ay arasında vade imkânı sağlamaktadır. Sizlere bu vadeler sırasında hayat sigortası şartı aramaktadır. Dosya masrafı alabileceği gibi anlaşmanıza göre bu masrafı almayabileceklerdirler. Faiz oranları %1.34 ile %1.67 oranında değişmektedir.

Garanti bankası: Garanti bankası 9 vadeye kadar çekilen tüm kredilere %1.62 oranında faiz uygulamaktadır.9 ay ve 36 ay vadeli çekilen kredilere ise %1.38 oranında faiz uygulamaktadır. Belirli bir dosya masrafı alacaktır.

İNG bank: İNG bank sizlere en uygun ev kredisi veren bankaların başında gelmektedir. İNG bank tüm kredilere faiz oranını %1.09 şeklinde belirlemiştir. Vade seçenekleri yine 3 ay ile 36 ay arasında olacaktır.

Yapı kredi bankası: yapı kredi bankasının faiz oranları biraz fazla olmakla birlikte ev kredisi çekilebilecek bankalardandır. Vade sayısını 3 ay ve 36 ay şeklinde belirleyen yapı kredi bankası faiz oranlarını ise %1.68 olarak belirlemiştir. Müşterilerinden belirli bir miktarda dosya masrafı almaktadır.

En uygun ev kredisi veren bankaların en avantajlı olanları bu şekildedir. Diğer bankalar arasında da ev kredisi veren bankalar mevcut olup en uygun olanları bu şekildedir. Kredinizin miktarına ve vade sayınıza göre bankalardan en uygun olanına başvuru yapabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Hedge Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git