En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada

Birbirinden farklı kredi seçeneği sunan bankalar artık faiz oranında azaltmaktadır. Rekabetin getirmiş olduğu indirim rüzgârları ile artık bankalar müşterilerine ve yeni müşteri olacak olan vatandaşlarına daha uygun fiyatta faiz oranı ile kredi vermeye başlamaktadırlar. En uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada? Soruları için bankaların verdikleri kredi tutarını, vade sayılarını ve faiz oranlarını inceleyeceğiz.Fakat incelemeden önce ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünenlerin ne kadar kredi çekeceğini ve kaç ay vade ile ödeyeceğini net olarak belirlemeleri gerekmektedir.

Öncelikle bankalar kredi verirken kredi müşterilerinin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşterilere daha kolay bir şekilde ve daha fazla kredi verme imkânı sağlamaktadırlar. Birçok banka ödemesini düzenli yapan müşterilere kefilsiz kredi vermektedirler. Verilen kredileri zamanında ödeyen müşteriler faiz oranlarında da daha az ödeyeceklerdir.

Şimdi bankaların vermiş olduğu ihtiyaç kredilerine bir göz atalım:

Bankalardan yaklaşık olarak 10000 TL gibi bir kredi çekecek olursak:

Enpara.com: Şubeye gitmeden internet üzerinden sanal internet bankacılığı kullanarak başvurabileceğiniz kredinizi 3 aydan 36 aya kadar vade imkânı sağlayan banka ayrıca hayat sigortası almanızı şart koşmamaktadır.Banka yine hiçbir dosya masrafı almamaktadır.Faiz oranı ise %1.19 ile %1.43 arasında değişmektedir.

Garanti bankası:  garanti bankası 9 aya kadar vadeli olan kredilerinizden hiçbir dosya masrafı almamaktadır. Ve yine faiz oranı %1.62 oranında olmaktadır.9 ay ve 36 ay arası vadeli kredilerde ise 50 TL civarında bir dosya masrafı almaktadır. Faiz oranı ise %1.32 civarında olmaktadır.

Finans bank: finans bank hesap kurdu kullanıcılarına özel tüm kredilerinin faiz oranında indirim yapmıştır. Faiz oranını %1.19 seviyelerine çekmiştir. Belirli bir dosya masrafı almaktadır. Dosya masrafsız ihtiyaç kredilerinin faizi ise %1.43 seviyelerinde tutmaktadır.

Burgan bank: En düşük faiz seçeneği sunan bankalardan biri olarak göze çarpmaktadır. Burgan bank 10000 TL ve altı kredi ihtiyaçlarınız için %1.09 faiz imkânları sunmaktadır. Belirli bir dosya masrafı almamaktadır.

Odeabank : Odeabank 10000 TL ve altı kredileriniz için sizlerden 50 TL dosya ücreti almaktadır.Sunmuş olduğu faiz oranı ise %1.19 civarındadır.

Yukarıda en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada? Sorularının cevabını verebilmek için 10000 TL kredili faiz oranlarına baktık. Genel olarak bankalar dosya masrafı almamaktadırlar. Bunların dışında da çekeceğiniz tutar artıkça faiz oranında indirime giden bankalarda mevcut olacaktır.Bir önceki yazımız olan En Ucuz Kredi Hangi Bankada başlıklı makalemizde en uygun kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git