En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada

Birçok insanın hayalinde konut almak vardır. İleri ki dönemlere yatırım amaçlı alabileceğiniz gibi kullanma amaçlı da alabileceksiniz. Fakat konut fiyatının tamamını bir anda vermek pek te kolay olmayacaktır. Bundan dolayı ya hayallerinizi erteleyeceksiniz ya da konut kredilerine başvurularda bulunacaksınız. İşte birçok banka konut almanızı kolaylaştırmak için konut kredisi vermeye başlamıştır. Birbirinden uygun konut kredisi imkânlarıyla bankalara müracaat edebilirsiniz.

En uygun konut kredisi hangi bankada? Sorularınız için bazı araştırmalarda bulunduk. Bankaların sunmuş olduğu vade imkânları ve faiz oranlarını araştırdık. Bu bankalar şu şekildedir:

Fibabanka: Fibabanbka konut almak isteyenlere özel kredi imkânı sunmaktadır. Birbirinden değişik vade imkânları ile konut sahibi olmak isteyenlere krediler vermektedir. Banka 100000 TL değerinde krediler için sizlerin belirleyeceği vade imkânları ile sizlere krediler vermektedir. Bankanın 12 ay vadeli 100000 TL krediye uygulamış olduğu faiz oranı ise %1.08 şeklindedir. Sizlerden belirli bir dosya masrafı almamaktadır.

Yapı kredi bankası: Yapı kredi bankası birçok alanda olduğu gibi konut alanında da krediler sağlamaktadır. 3 ay ile 300 ay vadeli konut kredileri sağlayan banka %1.10 faiz oranı uygulamaktadır. Belirli bir miktarda da dosya masrafı almaktadır.

Halk bankası: Halk bankası konut kredisi veren bankaların başında gelmektedir. Sizlere 3 ay ile 84 ay arasında vade imkânı sağlamaktadır. Konut kredisi alan müşterilerden çekilen kredi ile orantılı bir takım dosya masrafları alacaktır. Faiz oranı %1.15 civarındadır.

Vakıf bank: Vakıf bank yeni müşterilerine ve eski müşterilerine sabit fiyat uygulayarak konut kredisi vermektedir. Kredi verirken belirli oranlarda dosya masrafı alacaktır. Vakıfbank’ın konut kredisi faiz oranı %1.15 civarındadır. Kredilerin vadesini 120 aya kadar çıkarabilmektedir.

Şeker bank: Şeker bank gelirine uygun konut kredisi kampanyası ile kredi çekmek isteyen vatandaşlara kredi veren bankalardan biridir. Gelirinizle doğru orantılı olacak şekilde sizlere kredi imkânı sunmaktadır. Sunmuş olduğu krediyi yine gelirinize uygun vadelerle ödemenize yardımcı olacaktır. Faiz oranı %1.15 civarındadır.

Odeabank: konut kredisi sağlayan başka bir bankadır. Müşterilerinin gelirlerine uygun şekilde krediler veren banka dosya masrafı almaktadır.120 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Faiz oranı %1.19 şeklindedir.

Birçok bankanın anında kredi şeklindeki reklamlarını inceledikten ve uygun faizli kredilerini araştımalarımızın ardından En uygun konut kredisi hangi bankada? Soruları için en uygun faiz oranları ile kredi veren bankaları inceledik. Sizlerde ihtiyacınıza göre bankalara başvurarak kredilerinizi alabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada başlıklı makalemizde en uygun kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git