En Uygun Mortgage Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Mortgage Kredisi

Ülkemizde yaşayan bireylerin ortak hayali bir an önce başını sokabileceği bir ev almak. Ancak gerek ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhranlar ve gerekse kendi ekonomimizdeki eksiklik ve yetersizlikler toplu para ile ev alma hayalini bir hayli zorlaştırmakta. İşte tamda bu durumda banka kredileri imdadımıza yetişiyor. Mortgage olarak adlandırılan konut edinme kredileri, 20 yıla yaklaşan vadeleri ve uygun faiz oranları ile ev almamızı kolaylaştıran bir seçenek olarak hali hazırda karşımızda.

Peki, ama en uygun Mortgage kredisi hangisi, hangi bankadan çekersem en az maliyetle ev sahibi olmuş olurum?

Değerini 100 bin lira olan ve 120 ay vade ile almak istediğimiz mortgage konut kredisi için her bir bankanın uyguladığı faiz oranı ve taksit tutarlarını sizler için derledik.

Yapı kredi Bankası aylık faiz oranı 1,19 olan mortgage kredisi ile aylık taksit tutarını 1570 TL tutmakta ve toplamda kredi sahibinden 189.540 TL geri ödeme talep etmektedir. Banka kredilendirme sırasında muhtelif giderler için ayrıca müşteriden 1200 TL masraf talep etmektedir.

Denizbank’ın ise aylık faiz oranı 1,19 olup, mortgage kredisi ile aylık taksit tutarını 1570 TL yi bulmakta ve toplamda kredi sahibinden 189.700 TL geri ödeme talep edilmektedir. Banka kredilendirme sırasında muhtelif giderler için ayrıca müşteriden 1355 TL masraf talep etmektedir. Ancak banka bu kredi oranını sadece kentsel dönüşüm uygulanan bölgelerde geçerli saymaktadır.

Garanti Bankası aylık faiz oranı 1,21 olan mortgage kredisi ile aylık taksit tutarını 1585 TL tutmakta ve toplamda kredi sahibinden 191.500 TL geri ödeme talep etmektedir. Banka kredilendirme sırasında muhtelif giderler için ayrıca müşteriden 1410 TL masraf talep etmektedir.

Vakıfbank aylık faiz oranı 1,15 olan mortgage kredisi ile aylık taksit tutarını 1540 TL tutmakta ve toplamda kredi sahibinden 185.580 TL geri ödeme talep etmektedir. Banka kredilendirme sırasında muhtelif giderler için ayrıca müşteriden 700 TL masraf talep etmektedir.

En uygun Mortgage kredisi hangisi, hangi bankadan çekersem en az maliyetle ev sahibi olmuş olurum? Sorunuza cevap mahiyetindeki yazımız ile 2016 yılı en uygun mortgage kredisi veren bazı bankaların listesini paylaştık.Bir önceki yazımız olan Evde Bakım Parası Alanlar Kredi Çekebilir Mi? başlıklı makalemizde evde bakım parası iel kredi ve Krediler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git