EN YÜKSEK FAİZLİ VADELİ HESAP HANGİ BANKADA

En Yüksek Vadeli Hesap Faiz Oranı Veren Banka

Günümüzde birçok banka müşterilerinin paralarını muhafaza etmesi için çeşitli hesaplar açmaktadır. Bu hesaplar genel olarak vadeli ve vadesiz hesap olarak ikiye ayrılır. Vadesiz hesap, banka müşterilerinin istedikleri zaman ilgili bankaya para yatırmalarını sağlayan ve istedikleri zaman paralarını çekmelerine olanak tanıyan hesap türüdür. Vadeli hesap ise belirli kişilerin belirli zamanlarda, yani sadece vade tarihinde paralarını çekebildiği hesap türüdür. Vadeli hesaplar için bankalar müşterilerine çeşitli oranlarda faiz verirler. Bu nedenle pek çok kişi, birikim yapmak için ellerinde olan parayı tercih ettikleri bankaların vadeli hesaplarına yatırmaktadır. Tabii ki bunu yaparken de en yüksek faizli vadeli hesap açma imkanları için bankaları araştırmaktan geri durmazlar.

Günümüzde parasını vadeli hesaba yatırmak isteyen kişiler en yüksek vadeli hesap faiz oranı veren banka hangisiyse o bankayı tercih etmek ister. Çünkü bankaların faiz oranı ne kadar fazla ise banka müşterilerinin kazançları da bir o kadar fazla olur. Aylık faiz oranı en yüksek olan bankalardan bir tanesi ING Bank’tır. Banka müşterilerine aylık olarak %13 gibi bir oranda vadeli hesap faizi veriyor. Vadeli hesap müşterilerine yüksek faiz veren başka bir banka ise Odeabank’tır. Odeabank ise vadeli hesap sahibi müşterilerine yatırdıkları tutar ne kadar olursa olsun %13 tutarında faiz veriyor.

 Bu bankalardan sonra yüksek faiz veren ilk banka ise Akbank’tır. Akbank’ın aylık olarak verdiği vadeli hesap faizi % 12.25 tir. HSBC bankasının vadeli hesap faiz oranı ise %10 dur. Ziraat Bankası %9.90, Vakıfbank %9 ve Yapı Kredi Bankası %8.75 oranında vadeli hesap faizi vermektedir. Halkbank’ın vadeli hesap faiz oranı %8.75, Türkiye İş Bankası’nın faiz oranı ise %8.50 dir. Önemli bankalardan birisi olan Garanti Bankası’nın aylık vadeli faiz oranı %8.50 iken, Finansbank vadeli hesap faiz oranı ise %7 olarak belirlenmiştir.

 E-vadeli Hesap Açmak

               Birçok banka günümüzde en yüksek faiz oranlarını işlemlerini İnternet bankacılığı üzerinden yapana ve şubelere ek iş yüklemeyen kişilere sunulmaktadır. Vadeli hesap açtırma arayışındaki bir çok kimse En yüksek faizi veren banka hangisidir ? şeklinde , yüksek faizli vadeli hesap araştırmasını internet üzerinden de yapılması yaygınlaşmıştır.Bu sayede şubelerde yaşanan yoğunluğunun önüne geçmek ve insanların işlemlerini İnternet üzerinden çok daha kısa bir sürede yapması amaçlanmıştır. Bu kapsamda İnternet bankacılığı müşterilerine birçok alanda ayrıcalıklar tanınmaktadır. Bunların en başında tüketici kredileri ve hesaplar üzerinden açılan vadeli hesaplar gelmektedir. Sizlerde vadeli hesaplarınızı e-vadeli olacak şekilde açarak daha yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Peki “internetten  en yüksek faizi veren bankalar hangileridir?” sorusuna nasıl cevap verelim? Bu bankalar arasında da başta CEPTETEB, ODEABANK, İNGBANK, YAPIKREDİ ve ENPARA olmak üzere birçok banka yer almaktadır. Özellikle İNGBANK %13 orandan yeni müşterilerine öncelik tanımaktadır.

Yazımız ile birlikte En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar  Yazımız da ilginizi çekebilir.Bir önceki yazımız olan BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Riskleri başlıklı makalemizde bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git