En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Birikimi olanlar, bu birikimlerinin değerini korumak ve daha fazla getiri elde etmek maksadı ile en yüksek mevduat faizi veren bankalar şeklinde araştırmalara girişmektedir. Temel amaç, her bir birey açısından daha fazla gelir elde edilmesi yönünde düşünülmektedir. Mevduat bilindiği üzere, paraların bankalara yatırılması ve bankalar tarafından müşterilerine belirli vadeler sonunda faiz verilmesi olarak ifade edilmektedir.

Tüm bankalar birbirlerine yakın oranlarda mevduat faizi veriyor olsa da, en yüksek faizi veren bankanın tespit edilmesi, günümüz teknolojisi sayesinde internet aracılığı ile gerçekleşebilmektedir.

En Yüksek Mevduat Faizi Hangi Bankada

Eğer bir birikiminiz bulunuyor ve bu birikiminizi hem koruma altına almak, hem de yüksek oranlarda gelir elde etmek istiyor iseniz en yüksek mevduat faizi veren bankalar hakkında sağlıklı araştırma yapmalısınız. Günümüz itibari ile en yüksek faiz verebilecek bankaların sıralaması şu şekilde gözlenmektedir. Finansbank, Abank, HSBC, TEB, Vakıfbank, Burgan bank, Odeabank, T.C ziraat bankası ve Akbank, en yüksekten en düşüğe doğru sıralanmış mevduat oranlarını göstermektedir.

Paranızı her hangi bir bankaya yatırmadan önce, mevduat konusunda uygulanacak faiz oranının günümüzde sıkça karşılaşılan hoş geldin faiz olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bazı bankalar faiz oranlarını yüksek göstermek ve müşteri edinmek maksadı ile bir aylığına yüksek faiz oranları vermekte ve sonraki aylarda oranları tekrar aşağıya çekmektedir.

Bu tip uygulama, bazı bankalar tarafından hoş geldin faizi olarak isimlendirilmekte ve yüksek faiz veriliyor izlenimini yaratmaktadır. Yüksek mevduat faizi veren bankayı seçmeden önce, bu hususu değerlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

En Yüksek Mevduat Faizi Çeşitleri

Bilindiği üzere mevduat seçenekleri vadelere göre değişiklik göstermekte olup, bu vadeler 1 ay ile 1 yıl aralığında banka uygulamalarına göre değişiklik göstermektedir.  Bazı bankalar vadeler arasında farklı faiz miktarları uygulayabilmekte ve bu uygulamalar neticesinde de gelen getirilerde farklılıklar gözlenmektedir. Mevduat seçiminde yatırılacak para cinsinin belirlenmesi de faiz oranlarında etkili olmaktadır. TL, dolar, euro ve benzeri döviz cinsleri, uygulanacak faiz oranlarının değişiklik göstermesine neden olmaktadır.  Sağlıklı bir araştırma yapmak ve en yüksek mevduat faizi veren bankalar ile çalışmak, tüm bireylerin inisiyatifine kalmış bir uygulamadır.

 Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları başlıklı makalemizde KREDİ FAİZ ORANLARI, ziraat bankası ve Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git