Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Finansal alanda önemli hal alan bireysel ihtiyaç krediler adı altında bankaların kredi kullanımların arttırmak adına son dönemlerde yapmış oldukları hamlelerden biride çalışmayan ev hanımlarına sağlamış oldukları kredi imkânları olmuştur. Bankalar oluşturdukları kredi seçenekleri ile ev hanımlarına farklı kredi seçenekleri sunmaya başlamışlardır.

Bankaların bu şekilde kredi seçeneklerini sunmaları müşteri sayılarını arttırmaya yönelik olarak yapmış oldukları hamleler olarak sayılabilmektedir. Bu yüzden bankalar son yıllarda özellikle bireysel müşteri potansiyellerini genişletmek adına çalışmayan ev hanımlarına kredi paketi imkânlarını sunmaktadırlar. Ve potansiyel müşteri olarak görülen ev hanımları için kredi seçenekleri ve ev hanımlarına kredi veren bankaların sayıları rekabet nedeni ile artış göstermiştir.

Bankalar düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile ev hanımlarına kefilsiz ve gelir belgesiz kredi ürünlerinden bazılarını kullandırmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankaların sayılarının artmasında bu konuda devlet tarafından da bankalara destek verilmesi etkili olmuştur. Devlet eliyle desteklenen krediler ev hanımlarının çalışması ve farklı girişimlerde bulunmaları sayesinde ekonomiye destek sağlayıcı etkilerin oluşması amacını taşımaktadır. Bankalarda bu amaca uygun olarak çalışmayan ev hanımlarına bazı bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerini kullandırtmaktadırlar. Ev hanımlarına kredi imkânı sağlayan bankalar genel olarak ev hanımlarının çalışan eşlerinin maaş bordrolarını kredi başvurularında talep etmektedirler.

Çalışmayan ev hanımları eşlerinin maaş durumlarına göre 24 aya kadar vade imkânı ile sunulan ihtiyaç kredilerden herhangi birini istedikleri miktarlarda kullanabilme imkânına sahip olabilmektedirler. Ayrıca çalışmayan ev hanımları eşlerinin maaş bordrolarına gerek olmadan da üzerilerine kayıtlı olan herhangi bir taşınmazın tapusunu bankalara bildirerek bireysel ihtiyaç kredi ürünlerinden yararlanabilmektedirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında; Deniz Bank, ING Bank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası gibi özel girişim bankaları sayılabilmektedir. Artan kredi olanakları arasında yer alan ev hanımları için sunulan kredi imkânları uygun kredi olanakları ile sunulmaktadır. Bu nedenle bu kredilerin kullanım oranları son dönemlerde oldukça artmıştır. Çeşitli ihtiyaçlar için sunulan kredi imkânları arasında yer alan bu kredi için kişiler bankalar başvurabilirler.

 

 

 

 

 Bir önceki yazımız olan Akbank İkinci El Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde İkinci El Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git