Evini Teminat Gösterene Garanti’den Ev Kredisi

Garanti Bankası Mortgage Kredisi olarak 3 farklı şekilde ev kredisi veriliyor. Bu krediler evini gösterene Mortgage, evini gösterene hazır Mortgage ve evini gösterene otomatik Mortgage olarak sunuluyor.

Evini Gösterene Mortgage Kredisi

Kredinin sadece TL cinsinden kullanabiliyorsunuz ve kullanılan krediyi sahip olduğunuz evi göstererek her türlü ihtiyaçlarınızda harcamanız için yüksek limit, uygun faiz oranı ve uzun vadeli olarak kullanabilirsiniz. Kullanılan kredinin özellikleri ise şu şekilde;

  • En fazla 48 ay vadeli ve teminat gösterilen evin ekspertiz değerinin yarısına kadar kredi çekebilirsiniz.
  • Maximum ise 250 bin Dolar karşılığında kredi kullanabilirsiniz.
  • Kredi değişken faizli yada sabit faizli olarak kullanılabiliyor. Erken ödeme yapıldığı zaman ana paranın %1’i oranında erken ödeme cezası alınıyor.

Verilen tüm kredilerin amacı kefili aradan kaldırarak kişilerin sadece kendileri sorumlu olarak finans desteği almasıdır.

Evini Gösterene Hazır Mortgage Kredisi

Bu kredi türü sahip olduğunuz evi teminat göstererek ihtiyacınız olan kredinin belirlediğiniz kadar tutarlarını farklı zamanlarda kullanmanıza imkan sağlıyor. Hazır Mortgage kredisinin diğer detayları ise şu şekilde;

  • Kredinin ilk kullanımından sonraki 24 ay içinde çekilen kredinin tamamı kullanılabiliyor.
  • Farklı zamanlarda aldığınız kredilerde o anki Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı geçerli oluyor.
  • Bu krediyi sadece sabit faizli olarak kullanabiliyorsunuz.
  • Farklı zaman dilimlerinde alınacak olan kredinin alt limiti 10.000 Dolar olarak belirleniyor. Ancak krediyi sadece TL cinsinden kullanabiliyorsunuz. Bundan dolayı krediyi kullandığınız gündeki dolar kuru üzerinden en az çekilebilecek krediyi hesaplayabilirsiniz.

Kullanılan tüm kredilerde en fazla 48 ay olan vadelerin tümünde faiz oranı %1,35 olarak Garanti Bankası tarafından açıklaması yapıldı.

Evini Gösterene Otomatik Mortgage Kredisi

Garanti Bankası tarafından sunulan 3 farklı ev kredisinin sonuncusu olan otomatik Mortgage kredisi Garanti Bankası’nda bir ev krediniz olduğunda diğer ihtiyaçlarınız için yüksek limitli kredi kullanmanıza imkan tanıyor. Bu kredi de diğer krediler gibi TL cinsinden ve en fazla 48 ay vade ile kullanılabiliyor. Ancak diğer kredilerden farklı olarak kredi alt limiti 5.000 USD ve üst limiti ise 100.000 USD olarak belirleniyor.Bir önceki yazımız olan Esnafa 80 Bin TL Kredi Denizbank’ta başlıklı makalemizde Denizbank ve Esnaf Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git