Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Günümüzde hemen her konuda yapılan araştırmalar, bizi memnun ediyor. Çoğu zaman topluma duyarlı bireyler olarak, kendi koşullarımızla paralel sonuçlara ışık tutan istatistikler bir göz atmaya değer. Hiç bir şey imkansız değil, fiyat belirleyici roller arasında evlilik kredisi de var. Kadınların iş hayatındaki başarılarının ispatlanması da söz konusu ama ne yazık ki erkek egemen yaşam biçimlerinin üzerlerinde oluşturduğu baskı ve kendilerine yeterince güven duyulmaması gibi nedenlerle durum hiç de iyiye gitmiyor. Kendi tecrübelerini aktaranlara göre verilerle doğrulanmış bazı yazılardan da anlayabileceğimiz gibi, işsizlik kadınlara daha fazla düşünme payı bırakıyor değil. Şartları bir anda allak bullak olan insanlar, belirli bir ekonomik düzeyde ancak standart ihtiyaçlarını karşılayabilecek olanlar, düşünme payını bankalarıyla olan iletişimlerinde bulurken, kendilerini garanti altına almaya çalışıyorlar. Durum böyle olunca, hayatları ekonomik olarak tehdit sınırlarında süren, ancak borçlanmamayı başarabilen kesim bile hiç de kısıtlı imkanlarla yaşamıyor.

Taksitlendirme seçeneğiyle, zevklerine uygun bir dekorasyondan tutun da, tatil seçeneklerine kadar gereksinmelerini karşılayabiliyorlar. Ciddi kısıtlamalara yol açan finansal destek eksikliği ya da beklenmedik ihtiyaçların artması, evlilik kredisi talebinde bulunmak için yeterli sebepler mi? Evi geçindirmeyi kesin olarak kapsayan ödemeler, televizyon, çamaşır makinesi, soba almaya da yetse bile, bunu zamana yayıp düğünü geciktirmeye değer mi? Gelir dağılımlarındaki eşitsizlik, size söz verildiği şekilde terfi alamayışınız ve ailenizin evindeki konforu sürdürmek istemeniz de etkili olmuş olabilir. Bütün bunlara değinmemdeki asıl sebep şu, böyle durumlarda kendi kararlarımızı aldığımız noktada yer alırken bir taviz vermek zorunda olmamak, bizim için karlı bir durum gibi görünüyor.

En azından böyle bir evimiz olsun, en fazla şu kadar veririm bir otele, hepsi toplam bizim müdürünkiyle aynı falan derken, neresinden baksak ortalama bir hesapla kendi hedefimize yaklaşmamız kolay değil. Halbuki şartlarımızın daha nelere gebe olduğunu evlilik kredisi alıp bir kerede tamamını döşediğimiz bir evle hissedebiliriz. Teraziye koyduğumuzda, ihtiyaçlarımızla maaşımız bir anda örtüşmüyorken, anlaşmadan sonra, taksitlendirme seçeneğiyle fazla zorlanmayacağımız yeni bir ekonomik plana kolayca adapte olabiliyoruz.

Yaz ayları geldiğinde özelikle düğün mevsimi yaklaştığında haliyle ebeveynleri ve müstakbel gelin ve damat adaylarını bir heyecan sarıyor. Düğün masraflarınını durumunun malum olduğu günümüzde ise anne babaların en büyük derdi de kızın çeyizi , düğünün mastafı , altın bu kadar yükselmişken bir de takı parası. İşte bahsettiğimiz evlilik kredisi burada devreye girecektir. İster evlilik kredisi deyin ister çeyiz kredisi , ister başlık parası kredisi deyin adına isterseniz düğün kredisi. Sonuçta en uygun evlilik kredisini veren bankayı araştırıp bulduğunuzda elbette dünyalar sizin olacaktır. Bankalar her zaman adına evlilik kredisi demeseler de mevcut kredi kampanyalarından size en uygun olan krediyi alın ve hayırlısıyla düğününüzü yapın.

Genç çiftlere mutluluklar…Bir önceki yazımız olan Esnaf Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git