Evlilik Kredisi

Evlilik Kredisi

Bankalar birçok konuda vatandaşlara belirli bir oranda komisyon ya da faiz alarak para konusunda yardımcı olan kurumlardır. Bankalar kişilere birçok farklı alanda kredi imkânı sunmaktadır. Bunlardan biriside evlenecek olan kişilere bankaların sunduğu evlilik kredisidir. Evlilik kredisi evlenecek kişilerin evlenmek için gerekli olan eşya ya da nikâh gibi alanlarda yapacakları masrafları karşılamaları için sunulur. Bu sayede yeni çiftler evlilik için yapacakları masrafları bankadan kolayca sağlayabilirler. Eğer sizde evlilik kredisi almayı düşünüyorsanız bankalar bu konuda birçok farklı miktarda ve birçok farklı koşulda kredi imkânı sunmaktadır. Sizde bankaların bir şubesine giderek evlilik kredi hakkında detayları öğrenebilir ve bu konuda yapmanız gereken şeyleri öğrenebilirsiniz.

Kredi Alımında Banka Seçimi

Eğer evlilik kredisi alacaksanız bu krediyi alacağınız banka çok önemlidir. Çünkü bütün bankalar aynı miktarda parayı farklı miktarlarda geri almaktadır. Bu yüzden de size ekonomik olarak en az yük getirecek olan bankayı seçmeniz gerekir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli şeyde bankaların verecekleri krediyi geri alırken üzerine koyacakları kredi faiz oranlarıdır. Düşük faiz oranlarında kredi veren bankaları tercih ederseniz kredi için aylık olarak vereceğiniz bedel daha az olacaktır. Ayrıca bu konuda dikkat etmeniz gereken bir başka durumda kredi masrafları kredi tahsis ücreti ya da dosya masrafı gibi ücretlerdir. Bu ücretler konusunda da en az kredi tahsis ücreti isteyen mümkünse de hiç bu tarz bir ücret istemeyen banka seçmektir. Bazı bankalar faizi düşük tutup dosya masrafı adı altında sizden daha fazla para alabilir. Bu gibi durumlara karşı da çok dikkatli olmanız gerekir.

Kredi Geri Ödemesi

Kredi geri ödemesini bankayla anlaştığınız sürede aylık taksit tutarları şeklinde yaparsınız. Örneğin on sekiz aylık bir krediyi her ay anlaştığınız miktarda taksitlerde ödersiniz. Ancak burada da dikkat etmeniz gereken şey bu taksitleri kaçırmadan ödemeniz gerektiğidir. Çünkü bankalar geç ödenen taksitlerden , almaktadır. Bu yüzden de kredi için geri ödediğiniz taksiti daha az ödemek için mutlaka zamanında ödeme yapmanız gerekir.Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu En Geç Ne Zaman Ödenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git