Finans Bank Konut Kredisi

Birçok insanın hayalidir konut sahibi olmak. Ancak ülkemiz ekonomisine baktığımızda maalesef herkesin başını sokacağı kendi evi olamamaktadır. Birçok banka ev sahibi yapmak için konut kredisi uygulamaktadır. QNB Finansbank konut kredisi de buna dahildir. Ancak maalesef herkes bu rakamları ödeyememektedir. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde daire kiraları daha yüksektir. Dolayısıyla kiracılar, kira ödeyeceğime ev sahibi olurum düşüncesiyle kredi çekerler. Fakat bu kişilerin kredi çekebilmeleri için ellerinde mutlaka peşinatları olmalıdır. Konut kredisi kullanırken kesinlikle aylık ödenmesi gereken taksitin kuralları vardır. Bu kurallardan birisi, ailenin aylık gelirinin yarısından fazlasını konut kredisi olarak harcayamamasıdır. Çünkü zamanla bakıldığında bu borçları ödeyemeyecek duruma gelebilirsiniz.

QNB Finansbank konut kredisi çekmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konuların en başında hangi bankanın size uygun kredi seçeneği sağladığını öğrenmektir. Bu çok önemlidir çünkü yarım puanlık farklar bile toplama vurulduğu zaman, çok büyük paralardan söz edilir. En uygun kredi veren bankalar sıralamasında Finansbank yerini almıştır. Ancak ekonomiye göre değiştiği için mutlaka genel bir değerlendirme yapılmalıdır. Ekspertiz parası, dosya masrafları gibi masrafların olacağı da unutulmamalıdır. Bankalar bazen, faiz oranını düşük tutup, diğer masrafları yükseltirler. Kredi çekmeden önce hepsi araştırılmalıdır. En uygun konut kredisi seçeneği genelde, projeler ile anlaşan bankalar tarafından uygulanır. Böylece hem alıcı hem satıcı memnun kalır.

En uygun kredi faiz oranları için bankaların kampanyaları takip edilmelidir. Yılbaşı kampanyası, bayram kampanyası gibi kampanyalar adı altında, daha az kredi çekmeniz mümkün olabilir. Daire sahibi olmak isteyen kişilerin çok büyük çoğunluğu kredi çeker. QNB Finansbank konut kredisi de kredi sağlayan bankalardan birisidir. Konut kredisi başvurusu için öncelikle, aylık gelirini kanıtlaması gerekir. Ona göre kredi çekebilir. Bankalar genelde ailenin gelirinin %50 ya da % 70’ini kredi için kullandırtmaktadır. Bu nedenle aylık gelir gösterebilen kişileri maaşlarının fazlalığı kredi çekebilmek adına önemlidir. Çekilmek istenen kredi miktarı arttıkça, eve giren aylık gelirin de artması gerekir. Konut kredisi başvurusu için gereken bazı belgeler vardır. Konut tapusu, aylık gelir, ev adresiniz, TC kimliğiniz gibi belgeler ile banka şubesine gidip kredinizi çekebilirsiniz.

 

 

 Bir önceki yazımız olan Faizsiz Kredi Nedir, Ne Değildir ? başlıklı makalemizde Faizsiz Kredi Nedir ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git