Finansbank Arsa Kredisi

Altın, döviz ve diğer borsa yatırımlarının değeri sürekli olarak düşebilir. Basit bir ekonomik dalgalanma önceki gün büyük kazançlar sağlayacak bir yatırımın bugün değersizleşmesini sağlayabilir. Ancak arsa için aynı durumun geçerli olmadığını söylemek gerekiyor. Birikimlerinizi arsa alarak değerlendirdiğinizde her zaman kazançlı çıkacağınızdan ve ailenizin geleceğini garanti altına alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Arsa fiyatları her geçen gün artıyor. Kentleşmenin artması ve yeni yerleşim alanlarının inşa edilmesi bu artışta büyük bir etkiye sahip. Fiyatların büyük oranlarla arttığını düşününce hayatınız boyunca yapmış olduğunuz birikimin istediğiniz arsayı satın almanıza yetmiyor olması normal. Ancak arsa kredilerinden yararlanarak bu durumu değiştirmek mümkündür.

Türkiye’nin en yenilikçi bankaları arasında yer alan Finansbank, oldukça uygun taksit seçenekleriyle arsa kredisi sağlıyor. Finansbank arsa kredisi ile arsa satın almak için öncelikle satın almak istediğiniz arsayı belirlemeniz ve değerini öğrenmeniz gerekiyor. Nitekim kredi miktarı arsa fiyatının %50’si oranında sağlanmaktadır. Eğer arsanın fiyatının yarısı kadar birikim yapmışsanız bu birikiminizi kolayca değerlendirebilirsiniz.

Oldukça uygun taksitlerle geri ödeme yapma olanağına sahipsiniz. Özellikle şahsınıza ait bir konut bulunuyorsa arsa kredisinden yararlanmanız daha kolay olacaktır. Konutunuzu teminat olarak gösterdiğinizde ipotek konulacaktır. Bu süreçte konutunuzda ikamet edebilir veya kiraya vererek arsa kredisinin kira bedeliyle ödenmesini sağlayabilirsiniz. Ödemelerinizi aksatmadığınız sürece konut kullanımında bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Finansbank tarafından sağlanan arsa kredilerinden yararlanmak için kredi notunuzun belli bir oranın üzerinde olması gerekiyor. Bu bakımdan kredi için başvurmadan önce Findeks ulusal veritabanında yer alan notu öğrenmeniz faydalı olacaktır. Notunuzu internet sitesinden veya SMS yoluyla öğrenebilirsiniz. Ödenmemiş kredi borçlarınız veya kredi kartı ekstreleriniz varsa Finansbank arsa kredisi olanaklarından yararlanmanız zor olabilir. Bu bakımdan başvuru yapmadan önce ödenmemiş borçlarınızı temizlemeniz faydalı olacaktır.

Arsa kredisinden yararlanmak için banka şubesine çeşitli evraklarla başvurmanız gerekir. Ancak maaş hesabınız Finansbank’ta bulunuyorsa şubeye gitmeden de kredi alabilirsiniz. Eğer gerekli evraklarınız ve kişisel iletişim bilgileriniz bankada kayıtlıysa müşteri hizmetlerinden, mobil uygulamadan ve internet şubesinden 7 gün 24 saat başvuru yapabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Denizbank Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git