Finansbank Eğitim Kredisi

İnsanların eğitim hayatları için pek çok harcama yaptığı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak bu harcamaları yapabilmek için birikim yapmak gerekmektedir. Özellikle özel okul ya da özel üniversite okuyan kişilerin dönem başlarında ödedikleri harç ücretleri belli olduğundan buna bağlı olarak ya birikim yapmak ya da bankaların sunduğu eğitim kredilerinden yararlanmak gerekmektedir. İnsanlar kredi çekecekleri zaman başkalarının yerine kredi çekememektedirler. Herkes kendi adına çekeceğinden kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve çekilen krediyi ödeyebilmek için belirli bir gelire sahip olmak gerekmektedir. Bu durumlar sağlandıktan sonra bankalara başvurarak, kredi sonuçları beklenmektedir. Teknolojinin de ilerlemesi üzerine bankaların mobil uygulamaları da bulunmaktadır. Bu mobil uygulamaları sayesinde de krediyi anında bankadan talep ederek, cevaplar anında gelmektedir.

Çok fazla banka olduğundan kişilerin kredi çekerken iyi bir araştırma yapmaları gerekmektedir. Eğitim kredisi veren bankalardan biri de Finansbank olmaktadır. Finansbank eğitim kredisi içinde minimum tutar 1.000 TL maksimum tutar 20.000 TL olmaktadır. 12, 24 ve 36 ay vade olarak belirlense de kişilerin istekleri doğrultusunda 3 ila 36 ay arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra, vade oranı değişse bile faiz oranı değişmemektedir. %1,30 faiz ile kişilere eğitim kredisi hizmeti sunulmakta ve kredinin faiz oranı değişiklik göstermeyerek sabit tutulmaktadır. Eğer kredi çekilirken kişiler 12 ay ya da daha fazla vade ile ödeme yapacaklar ise, Finansbank hayat sigortası yapmaktadır. Hayat sigortası ve buna bağlı olarak prim tutarı kredi tutarı ve müşterinin bilgileri değişiklik göstermektedir. Kişiler bankalara gerekli belgeler ile giderek kısa zaman içerisinde kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Finansbank eğitim kredisi kapsamındaki bir diğer avantajı da ‘ÜniversiteKolay’ adı altında verdiği bir kredi türü olmaktadır. Üniversite öğrencileri için belirlenmiş bir kredi olmak ile birlikte üniversite okuyan öğrencilerin okul ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve okul için gerekli olan diğer harcamalarını yapabilmesi için ayarlanmış olmaktadır. Bu kredi türünün bir diğer avantajı ise 3 ay taksit ile kişilerin ödemelerini erteleme imkânları bulunmakta ve buna bağlı olarak kredi vadeleri ile hesap işletim ücretleri ödenmemektedir.

 Bir önceki yazımız olan Deniz Bank Eğitim Kredisi başlıklı makalemizde Deniz Bank Eğitim Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git