Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma

Finansbank’tan kredi kullanan ve kullandığı krediyi yapılandırmak isteyen herkes, Finansbank kredi borcu yapılandırma işlemlerinden faydalanabilir. Bu sisteme dahil olmak isteyenlerin yapması gereken tek şey, Finansbank’ın telefon bankacılığını aramak ve oluşturulan talep doğrultusunda banka şubelerine giderek, kredi işlemlerini tamamlamaktır. Uygulamaya kredi işlemleri denilmesinin nedeni ise, borç yapılandırma sisteminin verilen yeni kredi şeklinde oluşturulmasıdır. Müşteriler bankaya müracaat etmekte ve Finansbank tarafından yapılandırma maksadı ile müracaat eden müşterilere yeni bir kredi açılmaktadır.

Kullanılmış olan kredi ile arasındaki fark ise, yapılandırma talebinde bulunan müşteriye, her hangi bir ödeme yapılmamasıdır. Kredi açılmakta ancak, kredi miktarı tamamen eski kredinin kapatılmasında kullanılmaktadır.

 

1 Eylül sonrası bildiğiniz gibi yeni yapılandırma yasası uygulanmaya başladı. Bu yasa  sayesinde kredi borçlarının 48 ay hatta 72 ay’a kadar vade ile yapılandırlmasına imkan sağlayan düzenlemeler ile ilgili hem güncel yapılandırma kredisi faiz oranları hem de yapılandırma kredisi veren bankalar ile ilgili güncel bilgiler derlendikçe sitemizde ve bu yazımız devamında paylaşılmaya devam edilecektir.

 

Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Finansbank’a müracaat ederek Finansbank kredi borcu yapılandırma işlemini gerçekleştirmek isteyen herkes, banka şubelerine gitmek zorundadır. Bu zorunluluğun temel nedeni ise, oluşturulacak yeni kredi sistemi için gerekli olan dosyaların hazırlanması ve imzaların atılmasıdır.

Telefon bankacılığı sisteminin kullanılması da yapılandırma sisteminde de başvurulacak bir yöntem olarak görülmektedir. Telefon bankacılığı üzerinden yapılacak başvurular sisteme tanımlanmakta ve neticesinde, tekrar dosya oluşturmak üzere Finansbank şubelerine gitmek gerekmektedir.

Oluşturulan yeni kredi, yeni faiz ve yeni vade anlamına gelmektedir. 36 ay vade ile çekilen bir kredinin 10 ayı ödenmiş ve borç yapılandırılması talep edilmiş ise, geriye kalan 26 ay talep edilmesi halinde tekrar 36 ay vadeye çıkarılabilmektedir. Böylelik ile 26 aylık taksit 36 aya uzamakta ve ödenen aylık taksit miktarlarında azalma gözlenmektedir.

Uygulama genellik ile ödeme güçlüğü yaşayan müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Kredi taksitlerinin 1 ya da 2 tanesini zamanında ödemeyen ya da ödeyemeyen üyeler, borç yapılandırma işlemine müracaat etmekte ve bu sayede yasal sorunlar ile karşılaşmaktan kurtulmaktadır. Aynı sisteme, düzenli ödeme yapan üyelerde başvurabilmekte ve taksit küçülterek, vade uzatma imkanına sahip olmaktadır.

Finansbank Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Bu sisteme müracaat ederek Finansbank kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlananlara yönelik en büyük faydalar, vadelerin uzaması, taksit miktarının azalması, olumsuz sicil ile karşılaşılmaması ve yasal takibe girilmemesi olarak ön plana çıkmaktadır.Bir önceki yazımız olan Deniz Bank Kredi Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizde Kredi Borcu Yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git