Finansbank Nakit Avans Çekme

Gelişen ve değişen günümüz finansal sistem koşullarında bankalar müşterilerine oldukça farklı ödeme ve fon sağlama çeşitliliği sunmaktadır. Bir telefon kadar olan yakın telefon bankacılığı ya da yürüme mesafesi kadar yakına getirilmiş olan ATM seçenekleri olsa da, bireyler zaman zaman fon sıkıntısı yaşayabilmektedir.  Bu noktada tüm sorunları çözmek finansal sistem aracıları olan bankalara düşmektedir.

Bir nakit sorunu yaşanması durumunda Finansbank Nakit Avans Çekme işlemi, düzenlenmemiş haliyle avans faiz oranları ile ihtiyaç kredileri faiz oranları kıyaslandığında oldukça yüksek geldiği için bankalar bu duruma çözüm olarak taksitli nakit avans çekme işlemini geliştirmişlerdir. Bu durumda kişi bireysel kredi kartını kullanarak kredi kartı limiti de göz önünde bulundurularak avans çekebilecek ve çektiği bu avansı 5 ile 9 ay arasında değişen vade seçenekleri ile geri ödemesi gerçekleştirilecektir. Önemle vurgulanması gereken nokta ise nakit avans çekildikten sonra işletilen faizdir. Zira geri ödeme esnasında tabi olunan faiz günlük faizdir. Bununla birlikte ödemesi geciken her gün için de işletilen faize bir de kullanım ücreti ilave edilmektedir.

Finansbank Nakit Avans Çekme işlemini gerçekleştirmeden önce iyi düşünülüp karar verilmesi gerekmektedir. Eğer çekilen avans 15 günlük ya da 1 aylık bir avans ve nakde çok ihtiyacın olduğu bir durum ise ancak böyle bir zamanda nakit avans işlemi gerçekleştirmek doğru olacaktır. Uzun vadede günlük faiz işletildiği göz önünde bulundurulursa kişinin pek de karına olabilecek bir karar olmayacaktır.

Avantajları arasında;

-Finansal danışmanlık hizmeti alabilmek için banka şubeleri gibi fiziksel ortam kavramının ortadan kalkması,

-Çok kısıtlı süre içerisinde nakit paraya kolayca ulaşım,

-Banka şubeleri kullanılmadığından dolayı kazanılan zaman,

-İnternet bankacılığının kullanımında aracı kimse olmamasından kaynaklanan finansal kaynağa hızlı erişim,

-Yine internet ve telefon bankacılığı ve ATM’lerin kullanımında herhangi bir işlem ücretine tabi olunmaması gibi kolaylıklar söz konusudur.

Sonuç olarak kişinin kaynak erişimine kalkışmadan önce ‘’Benim için nakit erişiminde öncelikli olan zaman mı, geri ödeme maliyeti olan faiz mi?’’ sorusunu sorması gerekmektedir.Etiketler:

Sayfa başına git