Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar Mı?

Findeks kredi notu hem kişilerin finansal hayatlarında hem de bankaların müşterileri hakkında karar vermelerinde önemli bir kavramdır. Kredi notu bankalarca müşterilerin belirlenmesinde en çok dikkat edilen ve finansal düzen açısından önemli olan bir kavramdır.

Kişilerin bankalar ile yapmış oldukları anlaşmalar sonucunda göstermiş oldukları finansal performanslar ile belirlenen kredi notları yine kişilerin bankalar ile yeniden yapacakları anlaşmalarda belirleyici etken olarak bilinmektedir. Bankalar kendilerinde başvuru talebinde bulunan kişilere karşı tutumlarını ve başvurularını nasıl sonuçlandıracaklarını kişilerin kredi notlarına göre belirlemektedirler. Kişilerin kredi notları Kredi Kayıt Bürosu ve Findeks Finansal Raporlama Kurumları tarafından kayıt altına alınmakta ve bu kayıtlar finansal tablolara yansıtılmaktadır. Finansal yaşam içerisinde bu kadar önemli olan kredi notları hem bankaların hem de kişilerin bilgilendirilmesi amacı ile bu kurumların internet siteleri üzerinden sorgulanabilmektedir. Bu da kişilerin finansal hayatlarına yön verilmelerinde etkilidir.

Findeks Finansal Raporlama kurumları kişilerin kredi notlarını belirli not aralıklarının farklı renk seçenekleri ile ifade etmektedir. Son zamanlarda Findeks kredi notu renkleri bankalar tarafından kredi notlarından daha fazla dikkate alınmaktadır. Bu renk seçeneklerinden biride kırmızı renk kredi notu aralıklarıdır. Findeks rengi kırmızı olana kredi çıkar mı? Kredi notu kırmızı olan kişilerin bankalardan kredi almaları oldukça zordur. Bu kişiler finansal performansları kötü olan yani kredi notu en düşük olan kişiler arasında yer alırlar ve finansal işlemlerde bankaların tercih ettikleri müşterilerden oldukça uzaktadırlar.

Findeks rengi kırmızı olana kredi çıkar mı? Sorusu kredi notu düşük olan bireylerce sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu kadar merak konusu olan bu soruya açıklık getirmek gerekirse Findeks notu kırmızı olan kişilerin kredi notu üst sınırı 699 puandan daha düşüktür ve bu puan finansal hayatta bankalarca talep edilen bir durum değildir. Bu türden kredi notu kırmızı olan bireyler bankalarca risk grubunda sayılan ve bankaların taleplerini olumsuz olarak sonuçlandırdığı müşterilerdir. Bu kişilerin bankalardan kredi almaları imkânsız değilse bile oldukça zor şartları gerektirir.Bir önceki yazımız olan Findeks Not Danışmanı başlıklı makalemizde Findeks ve findeks danışmanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git