Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Çıkar Mı?

Bankalar ve kişiler arasındaki ilişkileri çeşitli belirleyici etkenler her zaman varlığını sürdürmüştür. Bu belirleyici etkenlerin varlığı finansal yaşamın düzenlenebilmesi adına önemlidir. Çünkü bankaların anlaşma yapacakları müşterileri araştırmadan banka ürünleri kullandırmaları ileride sorun yaşamalarına neden olabilir.

Bu neden ile finansal yaşamı etkileyen unsurlar arasında özellikle de bankacılık sektörü üzerinde belirleyici özelliğe sahip olan Findeks kredi notu hem kişilerce hem de bankalarca önemli bir etkendir. Kişilerin bankalar ile yapmış oldukları anlaşmalar sonucunda göstermiş oldukları finansal performanslar ile belirlenen kredi notları yine kişilerin bankalar ile yeniden yapacakları anlaşmalarda belirleyici etken olarak kabul edilir.

Findeks kredi notları belirli puan aralıklarının farklı renk seçenekleri ile sınıflandırılması ile oluşmaktadır. Ve her renk tonunun farklı anlamları vardır. Son dönelerde bankalar kredi notlarından daha fazla Findeks renklerine dikkat etmektedirler. Bu nedenle de kişiler bankalara başvuru yapmadan önce kredi notlarından çok Findeks renklerini sorgulamalıdırlar. Çünkü bu kişilerin bankalar ile olan ilişkilerinin nasıl sonuçlanacağı arasında bilgi veren en önemli etkendir. Findeks Raporlama Kurumlarınca belirlenen kredi notunda sarı renk; 699 ile 1499 arasında yer alan puanları temsil etmektedir.  Findeks rengi sarı olana kredi çıkar mı? Kredi notu 1200 üzerinde olan kişilerin bankalardan kredi kullanmaları çok zor değildir.

Kredi rengi sarı olan ancak kredi notu 700 ile 1000 arasında olan ve daha düşük aralıkta yer alan kişilerin bankalardan kredi almaları zorlaşabilmektedir. Findeks rengi sarı olana kredi çıkar mı? Kredi notu rengi sarı olan kişiler bankalar tarafından riskli ve az riskli müşteriler olarak nitelendirilmektedirler.

Bu kişilerin bankalarda kredi olmaları sarı ren puan aralıklarında yer alan farklı puanlara göre zorlamaya başlamaktadır. Bu kişilerin bankalardan kredi kullanmaları kesinlikle olumsuz sayılmasa da bankalar bu kişilere kredi verirken çeşitli teminatları kişilerden talep etmektedirler. Bankaların bu müşterilerine kredi kullanırken talep ettikleri şartlar arasında; kefil, ipotek veya verilecek olan yüksek bir teminat gibi seçenekler yer almaktadır. Bu müşterilerin bankalardan kredi kullanabilmeleri şartlandırılmıştır.Bir önceki yazımız olan Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar Mı? başlıklı makalemizde Findeks hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git