Findeks Rengi Yeşil Olana Kredi

Finansal hayat açısından Findeks kredi notu veya Findeks rengi gibi kavramlar kişilerin bankalarla olan finansal işlemlerinde en önemli etkenler haline gelmişlerdir. Kredi notu ve kredi rengi kavramları aynı amaç için oluşturulan bu kavramların arasındaki fark Findeks kredi notunun sayısal verilerden oluşması ve Findeks renginin kişilerin kredi notlarının yer aldığı bu sayısal verilerin bulundukları alanların farklı renkler ile sınıflandırılmasıdır.

Findeks rengi kredi notlarının tamamlayıcısı sayılabilmektedir. Kişilerin finansal performanslarına göre şekillenen kredi notları kişilerin finansal kurumlar ile ilişkilerine yön verir. Bankalar kendilerine herhangi bir ürün talebinde bulunan müşterilerin öncelikle Findeks kredi notlarına ve Findeks renklerine bakmaktadırlar.

Findeks puan aralıkları farklı renkler ile sınıflandırılır ve Findeks renkleri 5 farklı renk tonu ile sınıflandırılır. Bu renkler; açık yeşil, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renk seçenekleridir. Bu renk gruplarıyla sınıflandırılan kredi notları bankaların müşterilerinin risk seviyesi hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Daha önceleri kredi notlarını dikkate alan bankalar son dönemlerde Findeks renklerini dikkate almaktadırlar

Bu kredi renkleri arasında yer alan sınıflandırmalardan olan yeşil renk bankalarca sevilen müşteri sınıfını oluşturmaktadır. Findeks rengi yeşil olana kredi olanakları bankalarca hemen onaylanan kredilerdir. Çünkü Findeks rengi yeşil olan müşterilerin kredi notları 1499 ile 1900 puan aralığında yer almaktadır. Bu nedenle bu müşterilerin finansal performansları oldukça iyidir. Ve bu bireyler bankalarca özverili müşteriler olarak değerlendirirler bu müşterilerin bankalarda kredi kullanmalarında herhangi bir risk görülmez. Findeks rengi yeşil olana kredi seçenekleri her banka tarafından sunulmaktadır.

Ve bu kişilerin bankalardan alacakları kredi miktarlarında herhangi bir sınırlama yoktur. Bu kişiler bankalardan istedikleri oranlarda kredi kullanabilmektedirler. Bankaların en güvendiği müşteriler olan Findeks rengi yeşil olan müşteriler hangi bankadan kredi talep ederlerse etsinler bu kişilere bankalardan kredi imkânları sağlanır. Bankaların gözünde güvenilir müşteri olarak nitelendirilen bu müşteriler finansal işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamazlar. Finansal işlemlerinde bu durumu korudukça hiçbir zaman sorun yaşamayacak olan bu müşteriler bankalar tarafından fazlaca sevilirler.Bir önceki yazımız olan Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Çıkar Mı? başlıklı makalemizde Findeks hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git