Garanti Arsa Kredisi

Türkiye kentleşmenin git gide daha geniş alanlara yayıldığı bir ülke. Bu durumda arsa satın almak en iyi yatırım planı olarak görülebilir. Doğru yerde arsa satın aldığınızda kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğini garanti altına almanız hiç zor değil. Özellikle imar yapılabilen bir yerde aldığınız zaman, herhangi bir şekilde çalışmadan geçiminizi sağlamanız hatta birikim yapmanız mümkün olacaktır.

Ancak arsa fiyatlarının sürekli olarak yükseldiğini de belirtmek gerekiyor. Bu bakımdan yıllar boyunca yaptığınız birikim arsa satın almanız için yeterli olmayabilir. Bu durumda umutsuzluğa kapılmayın çünkü Garanti arsa kredisi yanınızda. Sahip olduğunuz birikimin üzerine aldığınız krediyle istediğiniz yerde arsa satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

Garanti Bankası, arsa satın almak isteyen kişiler için oldukça uygun oranlarla kredi imkânı sağlıyor. Aldığınız krediyi düşük faizler ve kolay ödeme seçenekleriyle geri ödeyebilirsiniz. Kredi satın almadan önce arsada karar kılmanız ve bedelini öğrenmeniz gerekiyor. Nitekim Garanti Bankası tarafından sağlanan kredi arsa bedelinin %50’si oranındadır.

Satın alacağınız arsanın krediye açık olduğuna dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte arsa kredisi için yaptığınız başvurular da diğer tüm kredi başvuruları gibi kredi notuna göre değerlendirilmektedir. Bu bakımdan başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz ve eğer yeterli ölçülerde değilse bankanıza başvurarak yükseltmek için çeşitli faaliyetlerde bulunmanız faydalı olacaktır. Kredi notunuzu findeks ulusal veritabanı üzerinden öğrenebilirsiniz.

Eğer konut sahibiyseniz Garanti arsa kredisi olanaklarından faydalanmanız daha kolay olacaktır. Sahip olduğunuz konutu teminat göstererek kısa sürede kredi alabilirsiniz. Ödeme seçenekleri oldukça kolaydır. 360 aya kadar vade seçenekleriyle geri ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Kredi taksitlerine %1’den daha az faiz eklenmektedir. Yıllara bölünen taksit seçenekleriyle oldukça uygun oranlarda geri ödeme yapabilirsiniz.

Kredi olanaklarından yararlanmak için banka şubesine kadar gitmeniz gerekmiyor. Eğer iletişim bilgileriniz bankanızda eksiksiz olarak bulunuyorsa ve burada aktif olarak kullandığınız bir maaş hesabınız ya da yatırım hesabınız varsa internet şubesinden veya müşteri hizmetlerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığı takdirde krediniz en kısa süre içinde kullanmakta olduğunuz banka hesabına yatırılacaktır.Bir önceki yazımız olan Finansbank Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi, Finansbank Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git