Garanti Bankası Ek Hesap

Hesabınızdaki bakiyenin her an tükenme riski olduğunu unutmamanız gerekir. Borcunuz veya herhangi bir acil durumunuz için mevcut bakiyenizi çekmeniz gerekebilir ya da çalışmakta olduğunuz kurum maaşınızı taahhüt ettiği tarihte yatırmayabilir. Böyle bir durumda ciddi zorluk yaşayacağınız belirtmek gerekir. Özellikle kira, fatura gibi ödemeler bir gün bile sarktığında sorun yaşayabilirsiniz.

Böyle durumlarla karşılaşmamak için yapmanız gereken ise bakiyeniz bittiğinde kullanacağınız bir hesaba sahip olmaktır. Kredi kartı bunun için oldukça risklidir. Zira kart kullanımının belli bir sınırı yoktur. Limiti belirlemiş olsanız bile kartınızı her yerde kullanabilirsiniz ve bu durum ciddi borçlara girmenize sebep olabilir. Ancak Garanti böyle durumlar için müşterilerine büyük bir hizmet sunmaktadır.

Garanti müşterisiyseniz birtakım evraklarla birlikte en yakın banka şubesine başvurarak kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Garanti bankası ek hesap olarak da anılan kredili mevduat hesabının temel amacı, bakiyeniz bittiğinde ödemelerinizi gerçekleştirebilmeniz ve zor durumda kalmamanızdır. Garanti Bankası’nın bu hizmetinden bütün müşteriler yararlanabilmektedir. Başvurunuz olumlu değerlendirildiğinde hesabınız en kısa sürede aktif hâle getirilecektir.

Mevcut hesabınızda tanımlı otomatik ödeme talimatınız bulunuyorsa, bu ödemeler bakiyenizin bitmesi hâlinde avans hesabınızdan çekilecektir. Elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon gibi faturalar, kira ödemeleri, okul harçları ve alışveriş taksitleri gibi ödemeler bankanız tarafından sağlanan ek hesabınızdan sağlanacak ve ödemeleriniz sizi zor durumda bırakacak şekilde aksamadan yerine getirilecektir.

Dilerseniz ek hesabınızı alışverişler için de aktifleştirebilirsiniz. Ek hesap bakiyeniz mağaza, restoran, market ve internet alışverişlerinde de kullanılabilmektedir. Banka kartınızın sahip olduğu taksitlendirme seçenekleri ek hesabınız için de geçerlidir. Ancak bu hesabın alışveriş için kullanılıp kullanılmayacağı tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Dilediğiniz zaman Garanti müşteri hizmetlerini arayarak hesabınızdaki bakiyeyi alışverişlere tamamen kapatabilirsiniz.

Kredili mevduat hesabı nakit çekme olanağı da sağlamaktadır. Garanti Bankası ATM’lerinden 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Bununla birlikte havale ve EFT gibi işlemlerle yakınlarınıza para gönderebilir hatta normal hesabınızda tanımlı olan uluslar arası havale hizmetini kullanabilirsiniz. Tüm bu özelliklerin kullanılıp kullanılmayacağını belirlemek de tamamen sizin elinizdedir. Kredili mevduat hesabı açarken hesabın hangi durumlarda kullanılacağını belirleyebilirsiniz.Sayfa başına git