GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası, kredi ihtiyacı duyan vatandaşlarımız için bir çok kredi imkanı ve kampanyalar sunmaktadır. Garanti Bankası kredi kampanyaları düzenleyerek uzun vadelerle ve uygun faiz oranları ile krediler vermektedir. Krediye ihtiyacı olan kişilerin Garanti Bankası ihtiyaç kredisine göz atmaları gerekir. Garanti bankası ihtiyaç kredisi hakkında;  özellikleri, faiz oranları ve hesaplama, başvuru için gerekli belge ve şartlar, kredi başvurusu nasıl gibi yapılır sorulara cevap bularak, daha fazla bilgiye sahip olunabilir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için minimum 3, maksimum ise 48 ay vade imkanı tanımaktadır. 50.000 TL ve 50.000 TL üzeri bireysel ihtiyaç kredileri için ise yüzde 1.14 oranından başlayan faiz oranları uygulanır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için farklı başvuru seçenekleri bulunmaktadır. Garanti cep ve garanti internet gibi uygulamalar ile başvuru yapılabilir. Garanti cep ve Garanti internet ile yapılan başvurularda, kullanılmak istenilen kredi miktarının onaylanması gerekmektedir. Kredi miktarı, onaylanmış olan kredi tutarı kadardır. Garanti Bankasından maaş alınmıyor ise Garanti Cep ve Garanti İnternet başvurular sonucu en fazla 25.000 TL kredi limitine sahip olunur. Garanti Bankası, şubeye gitmeden kredi başvurusu yapma imkanı ile müşterilerine kolaylıklar sağlama devam etmektedir.

-Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için faiz oranları yüzde1,14’ten başlar. Bu faiz oranı değişiklikler gösterebilmektedir. Kullanılan kredinin miktarı ve tercih edilmiş olan kredi vadesi bu oranın değişimine neden olan faktörlerdir. Bu kredi kapsamında kredi vadesi 3 ay ile 48 ay arasında olmaktadır.

25.000 TL ve 50.000 TL kredi kullanmak isteyen kişiler için ödemeler şu şekilde olmaktadır;

48 ay vadesi olan 25.000 TL ihtiyaç kredisi için faiz oranı yüzde 1,33’tür. 375 TL sigorta ücreti ve 125 TL tahsis ücreti vardır. Aylık ödemesi 749,51 TL’dir. Toplam ödenecek miktar ise 36,101,51 TL’ye denk gelir.

40 ay vadesi olan 50.000 TL ihtiyaç  kredisi için faiz oranı yüzde 1,44’tür. 750 TL sigorta ücreti ve 250 TL tahsis ücreti vardır. Aylık ödemesi 1427,69 TL’dir. Toplam ödenecek miktar ise 68,779,17 TL’ye denk gelir.

Daha fazla detaylı bilgi almak için Garanti Bankasının resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi risk raporunuzu öğrenmek istiyorsanız Garanti İnternet’ten yararlanmanız mümkündür.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru için gerekli belge ve şartlar

 • Garanti İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız kredi başvurusunu internet aracılığı ile yapabilirsiniz. İnternetten yapılacak olan kredi başvuruları için sadece kimliğiniz yeterli olacaktır. Sadece kimlik ile sadece internet şubesi kullanıcıları başvuru yapabilir.
 • Asker, doktor, öğretmen ve ya polislerin kredi başvuruları, kamu personeli olduğunu gösteren belge olmadan yapılmamaktadır.
 • Garanti cep ve ya Garanti internet aracılığı ile kredi başvurusu yapacak kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekir. Aynı zamanda Garanti Bankası müşterisi olma şartı da aranmamaktadır.
 • Banka şubelerinde yapılacak olan başvurularda kimli bilgilerinin yanında şahsın imzası da gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu esnasında, kredi başvurusunu yapacak olan kişiye ait; gelir belgesi, SGK web belgesi, maaş bordrosu ve gelir yazısı istenir.
 • Garanti İnternet şubesi ile yapılan başvurularda, başvurunun onaylanması sonrası gerekli olan belgeler müşteriye iletilir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm bankalar içinde en uygun olarak görülen Garanti İhtiyaç kredisi başvuru, Garanti Bankası şubelerinden yapılabilir. Garanti Bankası’nın en kolay kredi başvurusu yapılan bankalar arasında olduğu bilinmektedir. Garanti Bankası, müşterilerine ve vatandaşlarımıza hizmet olarak, birçok başvuru kanalı yöntemi geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Garanti şubelerine gitmeden de kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Alo Garanti müşteri hizmetleri, hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurusu yapılmasına imkan tanımaktadır. Aynı zamana Garanti Cep uygulaması ve Garanti İnternet aracılığı ile de başvurunuzu en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapılan yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

 • E-kredi ile başvuru
 • SMS ile başvuru
 • ATM ile başvuru
 • İnternet üzerinden kredi başvurusu
 • Alo Garanti ile başvuru

 

Başvuru yapan kişiler, kredi başvurunun sonucunu internet şubesinden ve 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattından öğrenebilirler.  Garanti Bankasının resmi internet sitesinden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan 17 Nisan Bankalar Açık mı? başlıklı makalemizde 17 nisan 2017 tatil mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git