Garanti Bankası İskonto Kredisi

Garanti bankası birçok alanda nakit ihtiyacınızı karşıladığı gibi işlem hacminizi hızlandıracak ve kısa vadede nakit ihtiyacınızı giderecek yeni kampanyalar açmaktadır. İster garanti bankası müşterisi olun isterseniz Garanti Bankası müşterisi olmayın ihtiyacınıza uygun tüm kredileri garanti bankasından temin edebilirsiniz. Birçok alanda krediler vererek nakit ihtiyacınızı gideren banka bu hizmetini de en uygun ve düşük faiz imkânı ile sağlamaktadır. Çeşitli vadelerle de sizlere ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Yaptığı birçok yenilikler ile birlikte artık Garanti Bankası taşıt kredisinden konut kredisine, ihtiyaç kredisinden iskonto kredisine kadar çok geniş alanda kredi vererek hem daha fazla müşteriye ulalmaya çalışmakta hem de sizlerin nakit ihtiyacınızı gidermeye çalışmaktadır. Garanti Bankası müdür yardımcısı Ali Fuat Erbil yapmış olduğu açıklamada artık İskonto kredisi vereceklerini açıklamaktadır. Bu kredi ile yüksek hacimli şirketlerin kısa sürede nakit ihtiyaçlarını karşılayarak işlem hacimlerini hızlandıracaklarını belirtmektedir. Bu yolla da hem şirketler alacaklarını bir an önce alarak işlem hızlarını hızlandıracak hem de borçlular borçlarını bankaya ödeyeceklerdir. Hem alıcıya hem de borçluya çeşitli imkânlar sağlanacaktır.

Garanti Bankası İskonto Kredisi Nedir?

Garanti Bankası iskonto kredisi,  alacaklı olan firmaların nakit ihtiyaçlarını kısa vade de karşılamasını sağlamak için alacaklarını tarihinden önce tahsil etme imkânı sağlamaktadır. Belirli bir iskonto alarak yasal vergileri düştükten sonra sizlere alacağınızı vadesinden önce almanızı sağlayacaktır. İster tek vadeyi isterseniz de alacağınızın tümünü alabileceksiniz. Bir nevi alacağınızı Garanti bankasına devredip borçlu ile Garanti Bankasını muhatap edeceksiniz. Sizden banka düşük miktarda bir iskonto keserek sizin paranızı verecek ve alıcıyla kendisi muhatap olacaktır. Sizde alacağınızı kısa bir süre içerisinde alacaksınız.

Garanti bankası İskonto kredisi Nasıl alınır?

Herhangi bir yerden alacağınız var ve vadesine belirli bir süre vardır. Fakat siz nakit sıkıntısı çekmektesiniz. Bu durumda alacağınız vadenin sahibinin bulunduğu il ve ilçedeki Garanti Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Burada tek olması gereken şey borçlu ile banka şubesinin aynı ilçe de olması gerekmektedir. Bankaya başvuru da sizlerin alacağınız vade ya da paranın tamamı belirlenerek yasal vergiler kesilir. Daha sonra banka sizden alacağınız nakit miktarına bağlı olarak belirli oranda kesinti yapar. Siz kalan paranızı alarak vadelerden ve senetlerden kurtulursunuz. Artık alıcı banka olacaktır. Vade zamanında banka alıcıdan parayı kendisi alacaktır. Eğer ki alıcının vade zamanında bakiyesinde yeteri kadar nakit yoksa banka alıcıya uygun faiz oranı uygulayarak ödeme yapma imkânı verecektir.

Garanti Bankası iskontolu kredi sayesinde hem alıcı parasını kısa sürede alacaktır hem de borçlu uygun ödeme koşullarında borçlarını ödeyecektir.Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Başvurusu, Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git