Garanti Bankası Kobi Kredileri

Esnek ve başarılı üretim yapısına sahip olmaları, toplumsal kalkınma ve ekonomik büyüme sağlamaları, yeni iş olanakları yaratarak istihdama katkıda bulunmaları ve benzeri özellikleriyle KOBİ’ler, son dönemde dünya ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. KOBİ’ler ülkede geniş bir alana yayıldıkları için bölgesel gelişmişlik farklarının giderilmesinde, mülkiyeti tabana yaymada, istihdam olanağı sağlayıp, bunu sürdürmede ve demokratik hayatı canlı tutmada önemli güç unsurudurlar. KOBİ’ler, ülke ekonomisinin temel dinamiğini oluşturmaktadır. Ülkemizde KOBİ’lere sağlanan destekler ile KOBİ’lerin faaliyetlerinin artması ve ülke ekonomisinin büyümesi paralel olarak artış göstermektedir.

Ülkemizde küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleyen kuruluşlar arasında kamu kuruluşları, meslek kuruluşları, bankalar, sosyal sigorta kuruluşu, kredi ve kefalet kooperatifleri ile bu kesime yönelik hizmet vermek üzere kurulmuş olan bazı şirketler bulunmaktadır. Bütün bu kuruluşlar KOBİ’lere çeşitli alanlarda hizmet vermek, sorunlarına çözüm bulmak amacıyla etkinliklerde bulunmaktadır. KOBİ’ler için kredi imkânı sağlayan bankalardan biri de Garanti Bankası olmuştur. Garanti bankası birçok kategori altında çeşitli kampanyalar ile kredileri belirtmektedir. Garanti Bankası Kobi Kredileri kampanyalarına göre işletme yapılacak her türlü yeniliği karşılamak için, Garanti’nin KOBİ’lere özel kredileri bulunmaktadır. Üç aydan otuz altı aya kadar esnek vade koşulları ve uygun faiz oranları ile kredi imkânları girişimciler ve işletme sahibi olacaklar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Bankanın Kobi Kredileri seçeneklerinden bir diğeri de KOBİ proje kredisidir. KOBİ Proje Kredileri, çeşitli sektörlerde yatırım yapan KOBİ’lerin, yatırımın geri dönüş ve nakit akış yaratabilme süreleri dikkate alınarak ilk altı ay geri ödemesiz, yatırımın geri dönüş süresine göre en fazla yedi yıl vadeli olarak verilen kredi seçeneğidir.

Garanti Bankası KOBİ’lere birçok destek seçeneği ile dikkat çekmektedir. Garanti Bankası Kobi Kredileri düşük faiz oranlarına sahip ve uzun vade seçenekleri ile girişimcilere, esnaflara, küçük işletmelere ya da yenilikçi bireylere birçok kolaylık ve maddi destek sağlamaktadır. Bu gibi uygulamalar ülkelerin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Günümüzde dünyanın birçok yerinde özel sektöre yatkınlık artmıştır ve ülkemizde de büyük bir gelişme kaydedilmiştir.Bir önceki yazımız olan Denizbank Kobi Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git