Garanti Bankası KOSGEB Kredileri

KOSGEB, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kısaltmasıdır. Sanayi ve Ticaret ile ilgili bir kamu kuruluşu olan KOSGEB ülke ihtiyaç ve ekonomisi açısından belirli maddi olanakların karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin söz konusu durumda ki etkinliklerini arttırmak, rekabet gücünü ve düzeyini yükseltmek, sanayide ki iniş çıkış tablosuna ekonomik duruma göre hareket ettirmek amacıyla kurulmuş bir kuruluştur. KOSGEB tarafından belirli zamanlarda KOBİ lere destek olmak amacıyla belirli krediler sunulmuş ve bu krediler kapsamında da Garanti bankası aracı olmaya devam etmiş bulunmaktadır. Garanti bankası KOSGEB kredileri başlığı altında yapılan bu aracılık vatandaşlara çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır.

KOSGEB tarafından zaman zaman yapılan kredi programlarına Garanti bankasının yapmış olduğu aracılık, KOBİ lerin memnuniyetini kazanmakla birlikte maddi döngünün aracılık sayesinde hızla artmasını sağlamış bulunmaktadır. KOBİ lere sağlanan bu avantajların için uygun faiz oranları ve vadelerin bulunması ayrıca bu kolaylıkların herhangi başka banka veya kurumlarda kolay kolay bulunamaması KOBİ lere rahat bir nefes alma imkanı sağlamaktadır. Sağlanan bu kolaylıklar neticesinde de KOBİ ler yalnızca mevzu bahis kredi konusunda değil diğer ihtiyaçlarını karşılamak içinde kendisine en uygun kredi alımlarında Garanti bankasını tercih etmiş bulunmaktadır. Garanti bankası KOSGEB kredilerinin sağladığı bu imkanlar KOBİ banka arasındaki bağı güçlendirmekle birlikte artan taleplerin temel nedenlerinden biri olmuş bulunmaktadır. Bu kredi programlarından faydalanmak için gereken istek yalnızca vatandaşın KOSGEB veri tabanına kaydının bulunmasıdır. Bu kayıt işlemi ise internet üzerinden yapılıyor olmakta ve işlem gayet kolaydır. KOSGEB ana sayfasından E-Kobi bölümünden KOSGEB’e İlk Başvuru linkine tıklanarak mevcut başvuru yapılabilir, başvuru onaylandıktan sonra da bu kredi programlarından kefilsiz şartsız yararlanılabilir.

KOSGEB’in KOBİ lere yardım amaçlı çalışmalarında Garanti bankasının da yer alması vatandaşın gözünden kaçmamaktadır. Artan talep ve memnuniyet düşünceleri bu konuya kanıt olabilecek nitelikte olup bu memnuniyeti de gerek KOSGEB gerek Garanti bankası vatandaşın yararına kullanmakta devam etmektedir. Yaptığı aracılıkları arttırmayı hedefleyen Garanti bankası, KOBİ ve diğer vatandaşlardan yardımını kesmeyerek yeni projelere imza atma aşamasında devam etmektedirBir önceki yazımız olan Garanti Bankası KOBİ Proje Kredileri başlıklı makalemizde Garanti Bankası KOBİ Proje Kredileri ve KOBİ Proje Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git