Garanti Bankası Kredi Hesaplama

            İhtiyaçlarımız doğrultusunda kredi çekme gereksinimi duyarız. Kredi alma ihtiyacımız da vuku bulduğu andan itibaren de banka arayışlarına gideriz. Her banka kendi müşterine göre, çalışma şekline göre kredilerini hesaplar. Garanti bankası kredi hesaplama nasıl yapılmaktadır ve neye göre yapılmaktadır?

            Garanti bankasından kredi çekilecekse, çekilecek miktar ve vade girişleri yapılarak gereken herşey hesaplanabilir. Üstelik bu hesaplamalar için Garanti bankası kredi hesaplama robotu bile mevcut. Garanti bankası kredi hesaplama robotunu kullanmak için Google arama motoruna Garanti bankası kredi hesaplama yazılıp ona göre arama yapıldığında ilk sekmeye tıklamak ya da aşağıda verecek olan linke tıklamak yeterlidir:

http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID1e88212

            Bu iki seçenekten biri ile Garanti bankası kredi hesaplama robotuna ulaşılabilir. Bu noktadan sonra hesaplama iki sekme altında yapılmaktadır. Birinci sekme kredi tutarı ile hesaplama yaparken ikinci sekme taksit tutarı ile hesaplama yapmaktadır. Kredi tutarı ile hesaplama seçildiğinde müşterinin vermesi gereken iki bilgi vardır: Kredi tutarı ve vade. Bu iki veri girişi yapıldıktan sonra Garanti bankası kredi hesaplama motoru taksit tutarı, vade, faiz oranı, tahsis ücreti, sigorta tutarı, toplam masraf, toplam geri ödeme miktarını ve yıllık maliyet oranını otomatik hesaplamaktadır.

            Garanti bankası kredi hesaplama motorunda taksit tutarı ile hesaplama sekmesi seçilmesi durumunda, müşterilerin taksit tutarı ve vade bilgilerini girmeleri yeterlidir. Bu bilgiler neticesinde motor kredi tutarını, vadesini, faiz oranını, tahsis ücretini, sigorta tutarını, toplam masrafını, toplam geri ödeme miktarını ve yıllık maliyet oranını otomatik bir şekilde hesaplar ve müşterinin onayına sunar. Müşteri girdiği bilgiler neticesinde çıkan sonuçları beğenmesi halinde “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak kredi için başvuruda bulunabilir.

            Hangi banka olursa olsun, online yapılacak işlemlerde adres çubuğuna dikkatlice bakmanız faydanızadır. Garanti bankasından kredi hesaplamak için Garanti bankasının internet sitesine giriş yaptıysanız adres çubuğunda www.garanti.com.tr yazdığına dikkat edin aksi takdirde dolandırılabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan SAĞLIK KREDİSİ başlıklı makalemizde sağlık kredisi ve tedavi kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfa başına git