Garanti Bankası Mevduat Hesabı

 

Kendiniz için en uygun vadeyi tercih ederek faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeyebilirsiniz. Vadeli TL hesapları, birikimleriniz için herhangi bir risk olmadan getiri elde edeceğiniz ve şubelerden açacağınız bir vadeli mevduat hesabı olarak tanımlanmaktadır. Eğer isterseniz internet şubesine özel olarak sunulan avantajlı faiz oranları ile e-vadeli bir hesap açıp mevduatınıza çok daha fazla getiri elde edebilirsiniz. Garanti Bankası mevduat hesabı için e-vadeli TL hesabınızı hızlı bir şekilde açmak ve kazanmaya başlayabilmek için ‘hesap aç’ seçeneğini tercih etmelisiniz. E-vadeli TL hesap açma işlemlerinizi internet şubesinde ‘hesaplar’ menüsü ‘hesap açılışları’ seçeneğinden ya da cep şubelerinde ‘bankacılık işlemleri’ menüsünde ‘başvurular’ seçeneği e-vadeli hesap alternatifinden gerçekleştirebilirsiniz.

Vadeli hesap getiri ve faiz hesaplayabilmek için Garanti Bankasını tercih edebilirsiniz. Henüz Garanti Bankası mevduat hesabınız yoksa işlem yapabilmek için en kolay şekilde ulaşabileceğiniz bir Garanti Bankası şubesine gitmeniz yeterlidir. Garanti Bankası kapsamında yer alan ve sizlere sunulan özellikler daha doğrusu avantajlar da önemli detaylardan biridir. Vade bitimine kadar piyasada yer alan faiz hareketlerinden etkilenmeyecektir. Üstelik size sabit getiri sağlamaktadır. 1, 3, 6 ve 12 ay vadeli olan hesapların yanı sıra 32 günden 400 güne dek istediğiniz vadede ya da kırık vadeli mevduat hesabı açtırmanız mümkündür. İnternet şubesinden de 999 güne dek kırık vadeli mevduat hesabı tercih edebilirsiniz.

Garanti Bankası kapsamında sunulan mevduat hesabının faiz oranları brüt olarak belirlenmiştir. Garanti Bankası mevduat hesabı açmanın limiti de 500 TL düzeyindedir. Ayrıca vade tarihinden önce bozulan hesaplar için de faiz işletimi uygulanmamaktadır. Stopaj oranları da bu konu dahilinde merak edilmektedir. 6 ay dahil vadede stopaj oranı %15 olarak belirtilmiştir. 1 yıl dahil vadede %12 stopaj oranı ve 1 yıl üzeri vadede %10 stopaj oranı uygulanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra 15 Şubat 2013 tarih itibariyle yayınlanan yeni yönetmelikle tasarruf mevduatı hesapların arasından 100 Bin TL tutarına kadar olan bölümü devlet güvencesi dahilindedir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz banka şubelerini de ziyaret edebilirsiniz.Etiketler:

Sayfa başına git