Garanti Bankası Nakit Avans Çekme

Türkiye’nin en büyük ikinci özel teşebbüsle kurulmuş bankası olarak finansal sistemde yerini alan Garanti Bankası, aynı zamanda Türkiye’de en fazla ATM hizmeti veren 2. bankadır. Buna binaen en fazla elektronik hizmeti veren bankalardan birisidir demek yanlış olmaz. Bu da herhangi bir şekilde kişinin ihtiyaç kredisi dışında nakit ihtiyacını karşılayabileceği ATM sayısının fazla olduğu anlamına gelmektedir.

Müşteriler, günlük hayatlarında kullandıkları nakit para miktarının üzerinde nakit ihtiyacı hissettiklerinde nakit avans çekme işlemini gerçekleştirebilirler. Garanti Bankası Nakit Avans Çekme  işlemi konusunda müşteri, diğer birçok banka müşterisine göre avantajlı konumda olacaktır. Bunun sebebi, Garanti Bankası Nakit Avans Çekme işlemi için gereken (özellikle ATM sayısı) şartlar, diğer bankacılık altyapı durumlarına kıyasla daha olgunlaşmış bir haldedir.

Nakit avans çekme işlemi kredi kartının, kendisini veya bilgilerini kullanma yoluyla kredi kartındaki toplam limitin bir kısmını nakit fon olarak kullanabilme işlevidir. Bu işlev banka şubesine gitmek yerine seçilebilecek en iyi ve tek seçenektir. Ayrıca zaman baskısının hissedildiği durumlarda 15-30 gün gibi kısa süreler için nakit avans çekimi için daha uygundur.

Avans çekmenin de her finansal işlem gibi birtakım avantajlı ve dezavantajlı durumları vardır. Ancak bu, kişiden kişiye ve içinde bulunulan duruma göre değişiklik gösterecektir. Avans çekme işleminin en avantajlı olduğu durum mekân kavramını ortadan kaldırarak bankada sıra beklemek ya da banka işlemleri esnasında geçen zamanı ortadan kaldırmaktır. Diğer bir konu ise bu işlemler yapılırken banka, müşterilerinden internet, ATM ve telefon bankacılığı aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirirken herhangi bir işlem ücreti almamaktadır.

Ekonomik birimlerin en fazla dikkat ettiği konu nakit avansının çekildikten sonra geri ödeme vadesinin 5-9 ay arasında olması ve geri ödemesi yapılırken belirlenen ödeme tarihinden sonra yapılan ödeme, asıl ödenmesi gereken para miktarına ilaveten günlük faiz işletimine tabi tutulmaktadır. Müşterilerin avans çekmeden önce ‘’Bu nakit ihtiyacını giderirken nakde ne kadar zamanda ulaşma ve geri ödeme imkânına sahibim?’’ sorusunu sormaları en doğru kararı almalarını sağlayacaktır.Etiketler:

Sayfa başına git