Garanti Bankası Pos Kredi

POS ingilizcede Point Of Sale kelimelerinin birleşimiyle oluşmaktadır. POS alışveriş yapılırken kullanılan kredi kartının ya da banka kartının alışveriş için uygun olup olmadığını, bu alışveriş işlemlerinin hangi üye iş yerlerinden hangi anlaşmalı bankalar üzerinden yapıldığını ve buna benzer bilgileri merkeze ileten bilgilerin doğruluğu sonucunda onay verip alışverişin güvenli bir biçimde sağlanmasına yarayan elektronik bir cihazdır. Güvenlik ve doğru bilgilerin denetimi açısından bu bilgilere ulaşımı kolaylıkla sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz ile güvende olan iş yerleri aynı zamanda kazanç sağlama hakkına da Garanti bankası POS kredi sistemi ile ulaşma imkanı sağlayabileceklerdir.

Müşterilerinin kazançlarını ne şekilde sağlamak gerektiği konusunda birçok araştırma yapan ve rakipleri arasında belki de en fazla bu konuyla ilgilenen bir şube olan Garanti bankası, iş yerlerinde kullanılan POS cihazının vatandaşa yarar sağlaması için Garanti bankası POS kredi projesini halka sunmuş bulunmaktadır. Yapılan bu proje sayesinde zaten içinde ki bakiyesi bloke olmuş durumda olan POS cihazları temin edilerek uygun krediler vatandaşa tahsis edilebilmektedir. POS kredi ile istenilen zamanda nakit kredi kullanılabilecek ve üstüne kredinin istenilen kadarı kapatılabilme imkanı vatandaşa sunulmuş olmaktadır. Üstelik günü geldiğinde blokesi çözülen POS cihazından kredi riski kapatılabilme imkanı da sunularak ciroya bağlı olarak kredi kapatma sistemi de devreye sokulmuştur. Vatandaşın uygun ödeme koşullarında yararlanabileceği bu kredi ile çoğu ihtiyacını kolay ve güvenilir bir şekilde sağlayabileceği söylenebilmektedir. Garanti bankasının bu avantajı POS cihazı kullanan iş yeri sahiplerinin memnuniyetini kazandırmıştır. Zaten günümüz koşullarında POS cihazını kullanmak zorunda kalan vatandaş, bu cihazın kendisine getirilerinin yanında bankanın sağladığı bu avantajı duyunca ayrı bir ek getiri olarak görüp bankaya olan talep ve memnuniyet artmış bulunmaktadır. Başvuru işlemleri ise en yakın şubelerden ya da internet üzerinden belirli bilgiler verilmek doğrultusuyla yapılabilmektedir.

Vatandaşa sağlanan bu kolaylık sayesinde ihtiyaçlarını karşılama konusunda ki tercih imkanını arttıran Garanti bankası, müşterisine getirdiği avantajlar ve kolay ödeme yöntemleri ile de vatandaşa rahat bir nefes aldırmakta işini daha iyi ve sağlıklı koşullarda ilerletebilmesine yardımcı olmaktadır.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası KOSGEB Kredileri başlıklı makalemizde devlet destekli kredi ve KOSGEB hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git