Garanti Bankası Taşıt Kredisi Gerekli Belgeler

Garanti Bankası birçok alanda ihtiyaç sahiplerine kredi imkânı sağlayarak nakit ihtiyacı sıkıntılarında yardımcı olmaktadır. Düşük faiz oranı ve geniş vade seçenekleri ile birçok insana kredi veren Garanti Bankası artık otomobil alanında da kredi verecektir. Alacağınız aracın bilgilerini Alo OTOM u arayarak alanında uzman personellere sorarak aracın durumunu öğrenebilirsiniz. Bilgisini vermiş olduğunuz aracın herhangi bir sorunu olup olmadığını ve bu araç için ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenerek uygun faiz oranından yararlanabilirsiniz. Alacağınız kredinin vade oranını da belirleyerek ön başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun sonucunda kredi başvurunuz sonuçlanınca telefon aracılığı ile bilgilendirilerek banka şubesine giderek gerekli prosedürleri yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası taşıt kredisi gerekli belgeler nelerdir? Bu belgeler ile hangi marka araçlar için kredi alabilirsiniz?

Öncelikle almak istediğiniz aracın Garanti Bankasının anlaşmış olduğu markalardan biri olması gerekmektedir. Bu markaları Alo OTOM u arayarak öğrenebileceğiniz gibi banka şubelerinden de öğrenebilirsiniz. Daha sonra da istenilen belgeleri hazırlayarak başvuru da bulunabilirsiniz.

Aracınız sıfır ise plaka numarasını vermeniz yetecektir. Eğer ki ikinci el araç ise plakanın yanında araç motor şahse numarasını da vermeniz gerekecektir.Garanti Bankası taşıt kredisi gerekli belgeler şu şekildedir:Öncelikle ön başvurunuzun kabul görmesi gerekmektedir. Ön başvurusu kabul olan kredi isteyen vatandaşlar, TC kimlik Belgelerini ( Üzerlerinde kesinlikle kimlik numarası olmalıdır) hazır etmeleri gerekmektedir. Gelirinizi, sigortanız varsa sigorta numaranızı, emekli iseniz emeklilik belgesi gibi bankanın sizden isteyeceği çeşitli belgeleri hazır etmeniz gerekecektir.

Gelir belgesi: Banka sizden çalıştığınız meslek gruplarına göre gelir belgesi isteyecektir. Her meslek grubunun gelir belgesi farklı olmaktadır. Bu belgeler şu şekildedir.

Ücretli çalışanlar için aylık bordo ya da gelir yazısı: Çalıştığınız yerden aylık bordonuzu ya da bordo yerine geçen gelir belgenizi almanız gerekecektir. Alınan belgelerin geçerli olması için iki aydan daha önce alınmış olmamalıdır. İki aydan eski olan belgeler kabul edilmemektedir.

Emekli iseniz emeklilik belgesi: Emekli olduğunuzu gösteren ve aylık ya da üç aylık gelirinizi belgeleyen evraklar istenilen belgeler arasındadır. Hangi kurumdan emekli iseniz o kuruma giderek ya da SGK’ ya giderek emekli olduğunuza ait belge alabilirsiniz.

Şirket ortağıysanız ya da şirkette çalışıyorsanız vergilerinizi gösteren belgeleri ve yıllık gelirinizi belgeleyen evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Serbest meslek erbabı iseniz şubelere giderek aylık gelirinizi beyan etmeniz yetecektir. Şube sizlerden kefil isteyebilme hakkına sahiptir.

 Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Spot Ve Kapama Opsiyonlu Spot TL Kredisi başlıklı makalemizde spot kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git